«Оскар і Рожева Пані»
«Оскар і Рожева Пані»

У Луцьку зі сльозами дивилися виставу про хворого хлопчика

08:55 06.06.2018
742

Виставу «Оскар і Рожева Пані» у Луцьку дивилися вже вдруге. І вдруге – зі сльозами.

Благодійний проект, покликаний привернути увагу до проблем надання паліативної допомоги, триває в Україні вже третій рік. Започаткувала його акторка Ірма Вітовська. Вона разом з однодумцями відправила заявку на фонд «Відродження», і заявку підтримали. Під час гастрольного туру у рамках діяльності проекту, митцямвдалося зібрати більше мільйона гривень на допомогу невиліковно хворим діткам. Проект вже закінчився, однак поїздки Україною продовжуються, і команда «Оскара» з успіхом далі робить свою добру справу.

Під час першого їх виступу в Луцьку команді вдалося зібрати 80 тисяч гривень, які передали благодійному фонду «СТОПРАК». Цього разу, каже Ірма Вітовська, планували зібрати менше, адже влітку люди не так часто ходять до театру.

Попри все, увечері у вівторок, 5 червня, у залі зібралося чимало глядачів. Серед них були і діти, яким, стверджують митці, особливо важливо знати про такі речі. Вистава на сцені обласного драмтеатру почалася з невеликим запізненям. А все тому, що кожного разу команда везе з собою не тільки складні емоції, але і незвичайні декорації. Графічним оформленням постановки займалася ціла група спеціалістів, однак в основі всього – філософська анімація художника-ілюстратора Андрія Єрмоленка, стилізована під дитячі малюнки. Сцени у виставі розділяли механічні конструкції, на які проектувалися відеоілюстрації.

Вистава почалася із листа до Бога, який написав маленький хлопчик із лікарні. Оскару не виповнилося і десяти, однак дитина вже змушена боротися за своє життя. І програвати в боротьбі. Хлопчик ображений на батьків, які уникають зустрічі з ним, на лікарів, що поводяться так обережно, ніби дитина збираєтся померти просто зараз. На весь світ, який не дає йому веселитися, радіти, робити те, що роблять інші діти, яким менше 10-ти.

Так він зустрічає Ружу (Рожеву Пані у виконанні Ірми Вітовської). Жінка за тридцять у рожевому костюмі Санти представляється хлопцю боксеркою. Вона, навідміну від решти, розмовляє з ним по-справжньому, не боїться нашкодити чи образити, сперечається, сварить та глузує. Тоді Оскар просить лікарів щодня приводити до нього цю жінку. Однак, акторка-невдаха, що все життя працює аніматором, не хоче спілкватися з дитиною, хворою на рак, і погоджується на це тільки за великі гроші. Щодня протягом 12 днів, які залишилися хлопчику, Ружа приходить у його палату і проводить з ним час.

Вистава акцентує увагу на тому, як важлива людям з невиліковними хворобами моральна підтримка та паліативна допомога – така, що дозволяє поліпшити якість життя смертельно хворих. Протягом 12 днів, що їх проживає Оскар, Ружа наповнює його життя радістю, розвагами, коханням та сенсом, глибшим, ніж хлопчик коли-небудь міг собі уявити. Жінка вчить дитину радіти кожній хвилині, і сама цьому вчиться.
Читайте також: Луцькому «Соціальному контейнеру» знайшли нове місце.

Дізнавайтесь останні новини Луцька першими.

Стежте за нами у Twitter, Google+ та Instagram. Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
6 липня
Сьогодні
Вчора