стрічка

До експлуатації в ЗСУ допустили понад 25 зразків кулеметів: хто виробники

11 Липня 2024, 12:23
Фото ілюстративне 116
Фото ілюстративне

З початку повномасштабного вторгнення Росії Міністерство оборони України ввело в експлуатацію більше 25 моделей кулеметів. Нова зброя, як вітчизняного, так і закордонного виробництва, розширила арсенал Сил оборони, підвищуючи їхню боєздатність у протистоянні агресору.

Про це йдеться в повідомленні оборонного відомства.

Більшість кодифікованих зразків – кулемети калібром 5,56 та 7,62 мм. Понад 10 зразків – кулемети калібру 12,7 та 14,5 мм. Кулемети великих калібрів є ефективними засобами ураження противника на великих дистанціях, засобами боротьби із бойовими броньованими машинами, ведення вогню по повітряних цілях противника тощо.

У Міноборони розповіли також, що серед зразків, які поповнили арсенал Сил оборони, є зразки як вітчизняного виробництва, так і продукція виробників з Німеччини, Бельгії, Італії, Чехії, Сербії, Туреччини, США тощо.

Наприклад, легендарний американській «Ma Deuce», він же – кулемет M2 Browning. Цей кулемет зарекомендував себе як надійна та довговічна зброя, що застосовувалась у переважній більшості війн 20 століття. Кулемет перебуває на озброєнні армій понад 100 країн світу, а віднедавна і в силах оборони України.

Відповідно до інформації Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура отримання номенклатурного коду НАТО для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів. Зразки ОВТ вітчизняного виробництва, які пройшли кодифікацію, дозволено закуповувати за кошти державного бюджету.

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024