стрічка

Не тільки про книжки, а і про синергію: у Луцьку відбудеться літературний фестиваль «Фронтера»

10 Липня 2024, 20:26
У Луцьку відбудеться літературний фестиваль «Фронтера». Фото надане пресслужбою фестивалю 522
У Луцьку відбудеться літературний фестиваль «Фронтера». Фото надане пресслужбою фестивалю

У Луцьку після кількарічної перерви відбудеться найбільша літературна подія – IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера».

Захід пройде 27-28 липня і об’єднає українських та закордонних літераторів, перекладачів і медійників, щоб показати світові, як працює культура України в часи великої війни. Про це Район.Культура повідомили організатори.

Цього року фестиваль змінив свій формат, локацію та час проведення. 

«Після «Фронтери» 2020 року ми відчули гостру потребу в змінах. Повномасштабне вторгнення додало нових викликів. Цьогоріч з осіннього фестивалю ми перейшли у літній сезон, із приміщень театрів і кав’ярень – в Музейний простір «Окольний замок». Раніше ця територія виконувала важливу оборонну функцію, а також була місцем підписання важливих політичних договорів. Сьогодні ми знову говоримо про потребу оборони, захисту і пошуку союзників», – розповідає директорка фестивалю Елла Яцута.

Елла Яцута. Фото надане пресслужбою фестивалю

Одна з головних функцій фестивалю «Фронтера» – не лише показати, якою є сучасна європейська література, а й розповісти іноземним учасникам про актуальну ситуацію в Україні. Це допоможе налагодити культурний діалог та протидіяти наративам російської пропаганди на міжнародній арені. 

Важливою складовою цьогорічної «Фронтери» є благодійність. 

«Багато українських митців сьогодні змінили свої ролі. Вони воюють і волонтерять. Тож у рамках фестивалю ми об’єднали чимало бізнесів, аби зібрати кошти для військових», – розповідає Елла Яцута.

Фото надане пресслужбою фестивалю

Як і попередніми роками, на фестивалі не буде паралельних подій. Тож відвідувачі зможуть побувати на всіх заходах і не хвилюватися, що кудись не встигнуть. На локації, крім власне сцени, працюватиме дитяча та лаунж-зони, фудкорт, книгарня, невеликий тематичний благодійний ярмарок. Команда «Фронтери» активно працює і над тим, щоб обрана локація була безбар’єрною та безпечною. 

«Фестиваль – це вже добра традиція збиратися в Луцьку і говорити про літературу та нас сьогоднішніх. З одного боку, це можливість показати найважливіші тексти, які останнім часом з’явилися в Україні. З іншого – зустрітися зі своїми», – додає Елла Яцута.

«Фронтера» – не лише про книжки, а й про музику і театр, синергію мистецтв і митців, громадських організацій та бізнесу. Участь у цьогорічному заході 27-28 липня візьмуть письменники і письменниці з України, Польщі, Іспанії, Франції та Португалії. Серед них: Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Макс Кідрук, Марічка Паплаускайте, Євгенія Кузнєцова, Малґожата Реймер, Фабріс Депре та ін. Хедлайнером першого дня фестивалю стане DakhTrio. Докладну програму подій організатори оголосять уже незабаром.

Фото надане пресслужбою фестивалю

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024