стрічка

Ситуація в енергосистемі: зростає споживання через спеку, обмеження діють протягом усієї доби

10 Липня 2024, 10:56
Фото ілюстративне 483
Фото ілюстративне

Енергетики обмежуватимуть споживання електрики протягом усієї доби у дві та три черги.

Як повідомляє НЕК «Укренерго», споживання зростає через спеку. Тому навіть імпортуючи енергію з п'яти країн-сусідок, Україна змушена задіювати графіки погодинного відімкнення струму для споживачів.

Коли за графіком з’являється світло, енергетики закликають споживати електрику ощадливо.

Споживання

У середу, 10 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом усієї доби. За прогнозом, з 10:00 до 13:00 буде діяти дві черги графіків відключень, в інші години доби – три черги. Споживання зростає через спеку. У вівторок, 9 липня, максимальне споживання на 5,4% перевищувало аналогічний показник понеділка.
Коли за графіком повертається світло, будь ласка, ощадливо використовуйте електроенергію. Обмежте використання кондиціонерів та не вмикайте потужні електроприлади одночасно.

Наслідки атаки

Уночі росіяни здійснили чергову дронову атаку на об’єкт енергетичної інфраструктури на Рівненщині. Тривають роботи з ліквідації наслідків удару. Електропостачання споживачам, яке було перервано внаслідок атаки, відновили за резервними схемами.

Аварійна допомога

Напередодні, 9 липня, з 20:00 до 22:00 для зменшення обсягу відключень «Укренерго» залучало аварійне постачання від енергосистем Польщі та Словаччини. 10 липня у вечірні години також планують залучати аварійне постачання з європейських країн для компенсації частки дефіциту енергії в системі та підтримки резервів.

Імпорт

Протягом доби імпортуємо електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 28 487 МВт•год, з максимальною потужністю 1444 МВт.

Експорт

Не відбувається і не передбачений.

Мережі «Укренерго» й обленерго

На ранок залишаються знеструмленими 528 населених пунктів.
Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

З технічних причин знеструмлення зазнали споживачі у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.

Ситуація в енергосистемі 10 липня
Ситуація в енергосистемі 10 липня

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024