Види обручок: форми, матеріали та дизайн

Вибір обручок — відповідальне завдання, бо прикраси повинні відображати дух події та особисті уподобання молодят. Значно легше визначитись з потрібною моделлю, коли знаєш, які типи ювелірних прикрас існують. Після цього можна розглянути варіанти виконання.
Види обручок за формою
Найбільш популярними є такі типи весільних каблучок:
- Американка — пласка та широка. Такі моделі часто вибирають чоловіки. Для нареченої це не найкращий варіант, якщо її пальці маленькі та пухкі. Американка може заважати займатися повсякденними справами через значну ширину. Але прикраса чудово виглядає на довгих тонких пальцях. Каблучка має прямий профіль, не врізається у шкіру. На ній легко зробити гравіювання за бажанням.
- Європейка — класичний вид. Це універсальні стильні золоті обручки, які підійдуть у більшості випадків. Краї заокруглені, а верхня поверхня опукла. Серед недоліків можна відзначити те, що метал легко дряпається, а знизу може накопичуватись бруд.
- Вишиванка — з національним візерунком по всій площині. Виріб виготовляють в американському та європейському стилях. Чудово підходить для підкреслення української ідентичності, відображення національної культури.
Кожен вид має кілька розгалужень. Ювеліри експериментують зі стилями та дизайном, завдяки чому можна підібрати модель до смаку.
З яких матеріалів виготовляють обручки
Найпопулярнішим є золото. Використовують сплави різних проб: 375 і 585. Числове значення вказує на вміст дорогоцінного металу, а це впливає на ціну. Найкраще себе зарекомендувало золото 585 проби, бо воно має гарний вигляд, міцне та довговічне. Можна вибрати вироби різних відтінків: жовтого, червоного, білого. Колір формують домішки у сплаві. Червоному золоту віддають перевагу ті, хто любить яскраві прикраси, а білому — нейтральні. Є моделі з комбінованих сплавів, що складаються з різних за відтінком елементів і переплітаються.
Щоб підвищити декоративність обручки, використовують технологію родіювання. Метал покривають шаром родію — елементу платинової групи. Завдяки цьому поверхня стає більш блискучою та захищеною від подряпин. Також застосовують технології чорніння (штучного старіння). Завдяки хімічній чи термічній обробці метал набуває темного кольору. Рельєфи мають ефектний вигляд. Покриття ювелірною емаллю створює глянець і відтінює окремі ділянки, елементи візерунків.
Дизайн обручок
Класичний стиль завжди є актуальним. Лаконічні гладкі обручки без зайвого декору – це данина традиціям. Загальноприйнятою є думка, що каблучки для молодят повинні бути саме такими — тоді й життя буде безхмарним і спокійним.
Якщо до вподоби сучасний дизайн, зверніть увагу на моделі з дорогоцінним камінням. Вироби декорують прозорими діамантами, фіанітами, а також сапфірами, ізумрудами та іншими кольоровими кристалами. Інкрустовані обручки — вишукані, витончені та нестандартні. Вам можуть сподобатись такі варіанти оформлення:
- Комбіновані кольори. Роблять прикраси універсальними, адже їх легко поєднувати з іншими, зробленими з будь-якого матеріалу.
- Широкі та тонкі каблучки. Орієнтуйтесь на розмір пальців. Повинно бути комфортно носити прикраси щодня.
- З рельєфами. Це можуть бути канавки, грані, поглиблення та опуклості, а також орнамент. Така форма поверхні створює гру світла та привертає увагу.
Враховуючи вид, дизайн та форму, можна підібрати обручки, які чудово підійдуть для свята й подальшого сімейного життя.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром