стрічка

У «Дії» з’являться свідоцтва про народження, зміну імені, шлюб та розлучення

24 Червня 2024, 21:41
Фото ілюстративне 918
Фото ілюстративне

Невдовзі свідоцтва про народження дитини, шлюб, розлучення та зміну імені у Дії підтягуватимуться автоматично.

У застосунку стартувало бета-тестування чотирьох нових послуг. Про це повідомляє Мінінстерство цифрової трансформації України.

«Достатньо авторизуватися в застосунку — і вони з’являться серед переліку документів в обох партнерів чи батьків дитини. Тож не доведеться носити із собою паперові свідоцтва чи тривожитися, що забули або загубили. Документи в Дії завжди під рукою», – йдеться в повідомленні Мінцифри. 

Міністерство зауважує, що раніше, щоб додати свідоцтво про народження в Дії, потрібно було вручну вводити серію й номер документа. Найближчим часом документ дитини підтягуватиметься автоматично за РНОКПП батьків.

Протестувати оновлений сервіс вийде, якщо ви:

  • громадяни України віком 14+;
  • маєте верифікований податковий номер.

«Крім того, оновлені документи також будуть доступні для батьків дорослих дітей, старших за 18 років. А ще — для батьків-усиновлювачів та батьків, які змінили прізвище. Наприклад, якщо мама змінила прізвище після отримання свідоцтва», – зазначає війдомство.  

Також звертає увагу на те, що свідоцтва про народження дитини, шлюб, розлучення та зміну імені підтягуються автоматично, якщо про них є інформація в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024