стрічка

Ситуація в енергосистемі 24 травня: з 19:00 до 23:00 електроспоживання обмежуватимуть сильніше

24 Червня 2024, 14:13
Фото ілюстративне 1007
Фото ілюстративне

Графіки погодинних відключень діють по всій Україні протягом цілої доби. З 19:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим.

Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Оператор національної енергосистеми інформує також про знеструмлення внаслідок негоди 97 населених пунктів у трьох областях.

Обмеження споживання

У понеділок, 24 червня, заходи обмеження споживання діють протягом всієї доби. З 19:00 обсяг обмежень буде більшим. Причина – складна ситуація в енергосистемі після масованих атак росіян на енергооб’єкти. Інформацію про те, як саме це впливає на графіки погодинних відключень у кожній області, дивіться на офіційних сайтах обленерго та на їхніх майданчиках у соцмережах.
У неділю, 23 червня, обсяг обмежень було збільшено – замість 19:00 графіки погодинних відключень почали діяти з 11:00. Причина – обмежена можливість використання гідроресурсів для виробництва електроенергії.
Нагадуємо, головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Імпорт

Протягом доби Україна імпортує електрику з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 26 710 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 561 МВт.

Експорт

Не відбувається і не передбачений.

Мережі «Укренерго» й обленерго

У неділю, 23 червня, під час тривоги, на Харківщині відключалось обладнання на одному з об’єктів «Укренерго». Причина – відключення лінії обленерго під час обстрілу. Знеструмлення зазнали промислові та побутові споживачі у м. Харків. Після відбою тривоги енергоживлення всіх споживачів було відновлене.
24 червня вранці на одному з енергооб’єктів «Укренерго» в західному регіоні з технічних причин вимикалась частина обладнання. Знеструмленими лишилися 35 818 побутових споживачів на Хмельниччині. Через 50 хвилин енергоживлення було відновлене в повному обсязі.
Через погодні умови на ранок знеструмлено 97 населених пунктів у Львівській, Полтавській, Сумській областях.
З інших причин без енергоживлення 496 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях. З технічних причин – знеструмлення у Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Ситуація в енергосистемі 24 червня
Ситуація в енергосистемі 24 червня

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp
Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024