стрічка

Вночі ворог обстріляв чотири об'єкти енергетичної інфраструктури: ситуація в енергосистемі України 20 червня

20 Червня 2024, 15:50
Ситуація в енергосистемі 996
Ситуація в енергосистемі

Вночі росіяни завдали сьомий ракетно-дроновий удар по об’єктах енергосистеми. 

Пошкоджені енергооб’єкти в 4 областях, – про це повідомляє Міністрество енергетики України.

ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

Через дефіцит в енергосистемі, який є наслідком масованих російських атак, застосовуються графіки погодинних відключень. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.

Нагадуємо, що відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

Сьогодні вночі ворог завдав удару по низці об’єктів енергетичної інфраструктури. Атаковано об’єкти у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Київській областях. 

Є руйнування та пошкодження обладнання.
Знеструмлювалися споживачі. Зокрема, у Вінницькій області вимикалися близько 218 тисяч абонентів у 427 населених пунктах. На ранок усіх заживили. У Київській області внаслідок атаки на ранок залишаються знеструмленими 7273 абоненти у 10 населених пунктах. 

Під час атак на двох енергетичних об’єктах поранено 7 працівників. Один з них - у тяжкому стані.
З травмами різного ступеня тяжкості каретами швидкої допомоги їх направлено до лікарні.

СТАН МЕРЕЖ

У Київській області  відключалась високовольтна повітряна лінія. Її включили в роботу. Причина відключення – пошкодження на лінії, яка проходить територією Білорусі (після 24.02.22 українські енергетики не мають доступу до обслуговування цієї лінії).

Також на Київщині короткочасно вимикалась інша високовольтна повітряна лінія. Причина відключення з'ясовується.

У Львівській області під час грози вимикалась високовольтна повітряна лінія. 

У Запорізькій області  вимикалась високовольтна повітряна лінія. Знеструмлювалась місцева промисловість. Усіх споживачів заживлено.

У Дніпропетровській області вимикалась повітряна лінія обленерго, що призвело до порушення технології виробничого процесу на одному з промислових підприємств. Усіх споживачів заживили. 

У Житомирській області внаслідок короткочасного відключення повітряної лінії обленерго знеструмлювалися дві підстанції та приєднані до них побутові споживачі. Лінію включено в роботу.

СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,15 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 27 573 МВт*год. Експорту не передбачається.

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024