стрічка

Ситуація в енергосистемі України 14 червня

14 Червня 2024, 12:03
ЛЕП, фото ілюстративне 1193
ЛЕП, фото ілюстративне

Обмеження споживання електрики діятимуть по всій Україні у вечірній час.

За повідомленням НЕК «Укренерго», 14 червня графіки погодинного відімкнення споживачів від мережі задіють від 18.00 до 22.00.

Оператор енергосистеми також інформує про знеструмлення на ранок через негоду трьох населених пунктів на Сумщині та запланований імпорт електроенергії з п'яти країн.

Наслідки атак росіян

Уночі, під час повітряної тривоги, дією захисту відключалась високовольтна повітряна лінія «Укренерго» в південно-східному регіоні. Ремонтні бригади з'ясовують причини вимкнення.
Також під час повітряної тривоги в західному регіоні дією захисту відключалась повітряна лінія обленерго. Знеструмлення зазнали промислові й побутові споживачі на Львівщині та Тернопільщині. До 6:00 енергоживлення всіх споживачів відновили.

Обмеження споживання

У п'ятницю, 14 червня, обленерго по всій території України будуть застосовувати графіки погодинних відключень (ГПВ) з 18:00 до 22:00.
Енергетики нагадують: головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Імпорт

Протягом доби Україна імпортує електрику з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 31 904 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 689 МВт.

Експорт

Не відбувається і не передбачений.

Мережі «Укренерго» й обленерго

Через погодні умови на ранок знеструмлені три населені пункти на Сумщині.

З інших причин без енергоживлення 494 населені пункти.

Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях.

Ситуація в енергосистемі 14 травня
Ситуація в енергосистемі 14 травня

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024