стрічка

Стан української енергосистеми 7 червня

07 Червня 2024, 12:44
ЛЕП, фото ілюстративне 1315
ЛЕП, фото ілюстративне

В енергосистемі України протягом доби – дефіцит. Ліміти споживання діють з 00:00 до 24:00. Через негоду знеструмлені 13 населених пунктів у двох областях.

Про це йдеться у повідомленні НЕК «Укренерго».

Обмеження споживання

Сьогодні ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби. Для дотримання лімітів обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових і побутових споживачів.
У четвер, 6 червня, з 19:21 до 22:13, у зв’язку з недотриманням лімітів споживання, Диспетчерський центр «Укренерго» був вимушений застосувати аварійні відключення для побутових та промислових споживачів у Волинській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Рівненській, Харківській областях та м. Київ.
Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучають імпорт і аварійну допомогу з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримкання балансу в енергосистемі. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Аварійна допомога

6 червня на запит оператора енергосистеми Польщі Україна з 11:00 до 16:00 приймала надлишки електроенергії з цієї країни.

Імпорт

Україна протягом доби імпортувала з Румунії, Польщі, Угорщини, Молдови електроенергію загальним обсягом 26 947 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 395 МВт.

Експорт

Не відбувається і не передбачений.

Мережі «Укренерго» й обленерго

Через погодні умови на ранок залишаються знеструмленими 13 населених пунктів у Сумській та Чернігівській областях.
З інших причин без енергоживлення – 454 населені пункти. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Херсонській областях.

Стан енергосистеми 7 червня
Стан енергосистеми 7 червня

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp
Коментар