стрічка

Судитимуть власників і топменеджмент концерну, який забезпечував російську оборонку після повномасштабного вторгнення

06 Червня 2024, 14:59
Затримані постачали до Росії високотехнологічну продукцію 282
Затримані постачали до Росії високотехнологічну продукцію

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно сімох осіб – власників і топкерівників концерну, який забезпечував продукцією російський військово-промисловий комплекс.

Як ідеться на сайті Прокуратури, їм інкримінують створення злочинної організації та пособництво державі-агресору (ст. 255, ст. 111-2 КК України).

Розслідування встановило, що організував злочинну схему колишній народний депутат України – член Партії Регіонів. Промислово-інноваційна група компаній його родини з 2014 року забезпечувала держпідприємства Росії та Білорусі високоефективним та енергозберігальним обладнанням. Воно є необхідним для функціонування нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних, транспортних підприємств та інших структур оборонно-промислового комплексу країни-агресорки.

Після повномасштабного вторгнення власники продовжили співпрацю з агресором. Серед учасників злочинної організації – близькі родичі екснардепа, менеджмент промислово-інноваційної групи компаній та громадяни рф.

Вони налагодили постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб закордонної сторони. З 24 лютого 2022 року за цією схемою поставлено комплектуючих щонайменше на 190 мільйонів гривень. Після одержання стратегічної продукції «посередники» переправляли її до Росії.

Концерн посідав друге місце у постачанні товарів для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

В окреме провадження виділили матеріали досудового розслідування стосовно чотирьох учасників злочинної організації у зв’язку із їх розшуком.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчими ГСУ ДБР за оперативного супроводу ГОУ ДБР та СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Затримані постачали до Росії високотехнологічну продукцію
Затримані постачали до Росії високотехнологічну продукцію

Затримані постачали до Росії високотехнологічну продукцію
Затримані постачали до Росії високотехнологічну продукцію

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024