стрічка

Служба безпеки виявила канал поширення антиукраїнської літератури через мережу церковних крамниць УПЦ (МП)

05 Червня 2024, 10:12
Антиукраїнську літературу поширювали через мережу церковних крамниць УПЦ (МП) 288
Антиукраїнську літературу поширювали через мережу церковних крамниць УПЦ (МП)

Служба безпеки заблокувала канал поширення антиукраїнської літератури мережею церковних крамниць УПЦ (МП). Серед вилученого – проросійські видання, які пропагували релігійну нетерпимість та виправдовували війну РФ проти нашої держави.

Як ідеться на сайті спецслужби, партії ворожих примірників виявили в Ужгороді, Житомирі, Миколаєві та Києві на території однієї з мереж церковних «лавок» УПЦ (МП).

Власники цих крамниць оптом замовляли пропагандистську літературу в типографії на Тернопільщині.

Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що у знайдених примірниках виправдовувано збройну агресію РФ проти України, містилися заклики до міжконфесійної ворожнечі та релігійної нетерпимості.

За даними слідства, масове поширення провокативних видань могло призвести до розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні на користь Росії.

На підставі зібраних доказів власниці однієї з крамниць повідомили про підозру за ч. 1 ст. 300 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до підривної діяльності проти України.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Закарпатській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024