стрічка

Ситуація в енергосистемі станом на 30 травня

30 Травня 2024, 14:34
ЛЕП, фото ілюстративне 1122
ЛЕП, фото ілюстративне

Через нічний ворожий обстріл на Хмельниччині залишалися без світла понад 10 тисяч абонентів. Застосування графіків планових відключень електрики для споживачів не планують.

Про поточну ситуацію в енергосистемі України інформує Урядовий портал.

Генерація, передача, споживання

Минулої доби потреби споживачів покривали власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою. У денні години у зв'язку із сонячною погодою і відповідно активним виробітком електроенергії сонячними електростанціями Україна віддавала надлишки електроенергії до енергосистеми Польщі. Це було зроблено для того, щоб не застосовувати обмеження до українських виробників електроенергії з відновлюваних джерел та дати їм можливість працювати.

Також надлишки електроенергії певний час передавали до Польщі і зранку. Водночас у пікові вечірні години через зростання споживання Україна у невеликих обсягах залучала аварійну допомогу з енергосистем Румунії, Польщі та Словаччини.

На четвер, 30 травня, обмеження побутових та промислових споживачів поки не прогнозують.

Наслідки обстрілів

Уночі на Хмельниччині ворожа атака пошкодила повітряну лінію обленерго. Знеструмлення зазнали 10,4 тисячі абонентів. Станом на ранок без світла залишаються 528 абонентів.

У Миколаївській області на одній із підстанцій обленерго аварійно відключалося обладнання, пошкоджене внаслідок бойових дій.

У Харківській області виявили пошкодження внаслідок бойових дій проводів на високовольтних повітряних лініях.

У Запорізькій області під час огляду високовольтної повітряної лінії на землі виявили розвідувальний безпілотник. Викликали ДСНС та поліцію, безпілотник прибрали.

Також через обстріли є відключення від газопостачання. У Харківській області – 100 абонентів, у Донецькій – 131 абонент.

Надзвичайні ситуації

У Донецькій області на одній із шахт сталася зупинка вентиляційного обладнання. У шахті перебували 32 працівники. Вони отримали сповіщення про аварійну ситуацію і залишилися до кінця зміни, забезпечуючи функціонування об’єкта.

Ситуація на ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької атомної станції становить 15,23 м. Цього достатньо для забезпечення потреб АЕС.

Імпорт/експорт

На поточну добу прогнозований імпорт електроенергії становить 19 518 МВт•год. Експорту не передбачають.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024