стрічка

ДОТ заощадив на держзакупівлях 10,4 мільярда гривень

29 Травня 2024, 21:20
Фото ілюстративне 310
Фото ілюстративне

З початку 2024 року «‎Державний оператор тилу» (ДОТ) уклав понад 350 контрактів на загальну суму підписаних договорів – 35,9 млрд грн.

Про це повідомляє Міністерство оборони України

«94% закупівель ДОТ здійснює у Prozorro, що забезпечує максимально можливу відкритість під час війни та протидіє корупційним проявам. Використання Prozorro сприяє залученню широкого кола постачальників і забезпечує чесну конкуренцію, що, зі свого боку, призводить до зниження витрат і підвищення якості продукції», – повідомив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

За його словами, завдяки відкритості та конкуренції, агенції вдалося зекономити 10,4 млрд грн або приблизно п'яту частину грошей, які були закладені в держбюджеті 2024 року на закупівлі ДОТу та за якими вже підписані контракти.

«В середньому в торгах агенції в Prozorro беруть участь п’ять потенційних постачальників. Зекономлені кошти будуть направлені на закупівлі додаткового майна для ЗСУ, наприклад, засобів індивідуального захисту. Працюємо і надалі на те, щоб військові мали вчасно все необхідне», – додав Дмитро Кліменков.

Зі свого боку керівник Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський зазначив, що більшість контрактів укладені з українськими підприємствами.

«Це не лише зміцнює національну економіку, але й сприяє швидшому отриманню товарів на склади ЗСУ. Підтримка місцевих виробників допомагає створювати нові робочі місця під час оборони країни та розвивати її технологічний потенціал», – розповів Гліб Канєвський.

Він також додав, що приклад закупівельної агенції Міноборони «‎Державного оператору тилу» демонструє, що ефективна організація процесів закупівель та професійна кадрова політика можуть суттєво підвищити обороноздатність країни, забезпечити економію державних коштів та сприяти розвитку національної промисловості.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024