стрічка

Як ощадливе відповідальне споживання електроенергії впливає на графіки відключень

29 Травня 2024, 10:59
Споживаймо електрику ощадливо й відповідально 1251
Споживаймо електрику ощадливо й відповідально

Обсяги відключень напряму залежать від того, наскільки ощадливо до споживання електроенергії ставляться споживачі. Завдяки свідомому використанню енергії обсяги знеструмлень може бути зменшено. 

На цьому наголосив Голова Державної інспекції енергонагляду України Руслан Слободян в ефірі «Суспільного», повідомляє Урядовий портал.

«Дефіцит в енергосистемі є протягом майже усієї доби, тож імпорт відбувається цілодобово. Для збалансування енергосистеми доводиться застосовувати графіки відключень», – відзначив очільник відомства.

За його словами, зараз у пікові години українській енергетичній системі для покриття всіх потреб не вистачає генерувальних потужностей. Він також зазначив, що експорту електроенергії останнім часом немає.

«У денні години збільшується сонячна генерація. Проте хмарна погода суттєво зменшує генерацію на сонячних електростанціях. Але відновлювана енергетика – це не тільки СЕС. Це й вітроелектростанції, й невеликі ГЕС. Тому коли збільшується вітер – ВЕС починають більше виробляти. Дощова погода своєю чергою збільшує можливості малих гідроелектростанцій», – зазначив Руслан Слободян. 

Він зауважив, що загалом це складна система, яка залежить від багатьох чинників.

Інформуючи про відновлення енергетичної мережі, Руслан Слободян повідомив, що аварійно-відновлювальні роботи тривають цілодобово. Українські енергетики намагаються швидко відновити якнайбільше потужностей генерації до початку прийдешнього осінньо-зимового періоду.

Швидкість відновлення напряму залежить від фінансового ресурсу, який матимуть енергетики. Частково ми його отримуємо як міжнародну допомогу. Одне з джерел – через Фонд підтримки енергетики України, який створили 2022 року за ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Також надходить гуманітарна допомога від країн-союзниць у вигляді матеріалів та обладнання.

Зі свого боку Уряд докладає максимальних зусиль для того, щоб знайти ресурси для відновлення енергетики. Зокрема, нещодавно на екстрені заходи з відновлення енергетики додатково виділили цільові кошти.

Крім того, Міністерство енергетики на чолі з міністром Германом Галущенком веде перемовини з європейськими партнерами щодо збільшення обсягів фізичних можливостей передачі електроенергії. Це стосується розширення можливостей уже наявних мереж і побудови нових. Це в інтересах обох сторін, оскільки збільшить експортні можливості України після відновлення генерувальних потужностей.

Читайте також: Кіберполіція спільно з Міністерством енергетики закликає отримувати інформацію про відімкнення електрики лише з офіційних ресурсів.

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024