стрічка

Троє прокремлівських інтернет-агітаторів отримали тюремні строки

28 Травня 2024, 21:35
За матеріалами СБУ тюремні строки отримали проросійські агітатори 276
За матеріалами СБУ тюремні строки отримали проросійські агітатори

За матеріалами Служби безпеки реальні терміни ув’язнення отримали ще троє прокремлівських інтернет-агітаторів з різних регіонів України.

Зловмисники вихваляли Путіна та підтримували війну РФ проти нашої держави. Також вони героїзували російські окупаційні угруповання та виправдовували їхні воєнні злочини, – повідомляє СБУ.
Крім того, пропагандисти популяризували російських гауляйтерів, які поширюють московський режим на тимчасово захопленій частині України.
Для «розгону» деструктивного контенту поплічники агресора створили десятки профілів на відеохостингу YouTube та у соцмережах.
На Прикарпатті:
засуджено місцевого жителя, який поширював відео на підтримку путіна та бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер».
Він брав деструктивний контент на тематичних TikTok-сторінках, а далі перепощував його через власні акаунти в популярних соцмережах.
У Черкасах:
тюремний строк отримав адміністратор мережі каналів та спільнот у YouTube, Telegram та Facebook, який закликав до захоплення державної влади в Україні.
Серед іншого, він називав «постановкою» вбивства і катування рашистами людей у Бучі.
На Миколаївщині:
засудили ще одного ворожого агітатора. Ним виявився вчитель інформатики у місцевій школі, який поширював кремлівські наративи з робочого комп’ютеру у навчальному закладі.
На шкільному пристрої він створив власний акаунт в «Однокласниках», з якого закликав до захоплення всієї території України та популяризував гауляйтера Сальдо.
За матеріалами СБУ, суд визнав зловмисників винними за:
  • ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до захоплення державної влади);
  • ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).
Їм призначили максимальний термін ув’язнення у вигляді 5 років тюрми.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та обласних прокуратур.

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024