стрічка

Ситуація в енергосистемі України: 28 травня відключень не передбачають

28 Травня 2024, 12:12
Фото ілюстративне 1311
Фото ілюстративне

Станом на 28 травня 2024 року обмеження електропостачання побутових і промислових споживачів не прогнозують. 

Про ситуацію в українській енергосистемі йдеться на Урядовому порталі.

Генерація, передача, споживання

Минулої доби потреби споживачів покривали власна генерація та комерційний імпорт. Також у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Через нестачу генерації після російських атак застосовували обмеження побутових і промислових споживачів. На поточну добу застосування обмежень наразі не передбачають.

Це пов’язано зі збільшенням обсягів внутрішньої генерації, зокрема атомної – після планових ремонтів приєднали до енергомережі два атомні блоки. Також сприяють погодні умови та відповідно активна робота сонячних станцій у денні години.

Водночас до планових виходів у ремонт готують іще кілька атомних блоків, що важливо для їх безперебійної роботи під час опалювального сезону. Тому обсяг генерації буде зменшуватися.

Наслідки обстрілів

У Харківській області вимикалась повітряна лінія обленерго, внаслідок чого зазнали знеструмлення дві підстанції та приєднані до них побутові споживачі. У районі тривають бойові дії.

Стан мереж

У західних та східних регіонах із технологічних причин короткостроково відключались три високовольтні повітряні лінії. Лінії ввели в роботу, організували їх обхід для з’ясування причин відключень.

У Донецькій області з технологічних причин відключалась повітряна лінія обленерго. Унаслідок цього були знеструмлені три підстанції, до яких приєднані побутові споживачі та інфраструктура залізниці (збоїв у русі потягів не було). Повітряну лінію включили в роботу, всіх споживачів заживили.

Ситуація на Запорізькій АЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі атомної станції незначною мірою знизився і становить 15,25 м. Цього достатньо для забезпечення потреб ЗАЕС.

Імпорт/експорт

На поточну добу прогнозують імпорт електроенергії обсягом 17 207 МВт•год. Експорту не передбачають.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024