стрічка

Влітку графіки відключень світла можуть бути жорсткішими, – Укренерго

27 Травня 2024, 21:32
Фото ілюстративне 1610
Фото ілюстративне

«Укренерго» попередило, що у найближчій перспективі до обмежень електропостачання доведеться звикнути. Адже у спекотні місяці споживання світла прогнозується більшим.

Як йдеться у повідомленні компанії, сильна спека крім того негативно впливає на роботу сонячних панелей, тому за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз.

Як пояснили фахівці «Укренерго», до початку російських прицільних атак по енергосистемі українські електростанції мали удвічі більше потужностей виробляти електроенергію. 

З 22 березня по 8 травня Росія розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками. Балансувати енергосистему тепловими блоками, які можна було швидко включити в роботу у разі зростання споживання, більше нема можливості.

Суттєво пошкоджені російськими ракетами і гідроелектростанції. А на атомних електростанціях зараз почалась ремонтна кампанія, щоб підготувати їх до зими.

Імпорту електроенергії теж недостатньо.

Через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу сонячних електростанцій.

У 2022 році СЕС займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий. Але не за рахунок різкого збільшення площі сонячних панелей, а через те, що інші види генерації зазнали втрат після російських атак.

На ефективність роботи сонячних електростанцій дуже впливає погода. Залежно від ступеня хмарності, кількість сонячних променів, які досягають поверхні землі, може бути різною. При цьому промені, які проходять через хмари, заломлюються та падають на панель під іншим кутом.

Крім цього, важливим погоднім фактором є дощ. Дощові хмари зводять генерацію сонячної панелі нанівець.

Більше того, сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз. А споживання буде вищим, адже люди вмикатимуть кондиціонери та вентилятори. Тому в спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими.

Водночас, якщо день був сонячним, то він впливає на енергозабезпечення не лише вдень, а й увечері: бо гідроакумулючі станції за день накопичили воду і спрацюють її під час вечірніх годин, чим зменшать необхідність обмежень.

Тож, на жаль, залежність української енергосистеми від погодних умов – це сувора реальність, яку спричинили російські удари по українських електростанціях. Тому у найближчій перспективі до графіків відключень доведеться звикнути.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024