стрічка

Ситуація в енергосистемі станом на 27 травня

27 Травня 2024, 11:28
ЛЕП, фото ілюстративне 1295
ЛЕП, фото ілюстративне

Діють обмеження електропостачання для населення та промисловості; на Вінниччині відновили газопостачання 1,3 тисячі абонентів, вимкнених після ворожої атаки.

Про поточний стан української енергосистеми повідомляє Урядовий портал.

Генерація, передача, споживання

Минулої доби потреби споживачів покривали власна генерація та комерційний імпорт. Також учора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Учора після планового ремонту підключено до енергосистеми атомний блок однієї з АЕС. Наразі він набирає потужність. Готують до виходу в ремонт ще кілька атомних блоків. Це необхідно для того, аби якісно підготувати блоки до стабільної та безперебійної роботи протягом опалювального сезону. 

У понеділок, 27 травня, із 6:00 до 24:00 в усіх регіонах застосовують обмеження електропостачання для побутових та промислових споживачів.
Аби зменшити їхню тривалість, закликаємо споживачів до відповідального споживання. Енергетики своєю чергою роблять усе можливе, аби якомога швидше проводити аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури, пошкоджених російськими масованими атаками.

Наслідки обстрілів

Газовики відновили газопостачання 1290 абонентам у м. Жмеринка (Вінницька обл.), що припинялося внаслідок падіння уламків збитого шахеда. Залишаються без газопостачання 17 споживачів.

Стан мереж

Минулої доби короткочасно вимикалась високовольтна повітряна лінія електропередачі на Київщині. Розрахункове місце пошкодження – ділянка, що проходить через територію Білорусі. Наразі лінія в роботі. 

Ситуація на Запорізькій АЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької атомної знижується. Наразі він становить 15,26 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Імпорт/експорт

На поточну добу прогнозують імпорт електроенергії 16 258 МВт•год. Експорту не передбачають.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024