стрічка

Україна домовляється про збільшення імпорту електроенергії із ЄС для компенсації дефіциту

25 Травня 2024, 16:54
Герман Галущенко 272
Герман Галущенко

Україна веде переговори про максимізацію обсягів можливого імпорту електроенергії з країн ЄС для компенсації знищених внаслідок російських атак генеруючих потужностей.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на слова міністра енергетики України Германа Галущенко.

Так, російські атаки завдали збитків енергосектору на суму понад 1 мільярд доларів, що призвело до втрати 8 000 МВт-год генеруючих потужностей енергосистеми.

Наразі Україна може імпортувати з країн ЄС не більше 1 700 МВт-год електроенергії одночасно.

«Ми ведемо переговори. Наше завдання – максимізувати цю цифру. Технічно ми можемо отримувати (імпортувати) понад 2 000 МВт-год, навіть 2 400 МВт-год. Я впевнений, що рішення буде прийнято», – заявив у парламенті міністр енергетики Герман Галущенко.

Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький сказав, що 1 700 МВт-год – це «поки що стеля».

«Все залежатиме від того, наскільки швидко наші європейські колеги – оператори енергосистем сусідніх країн - зможуть реалізувати проекти з розширення пропускної спроможності своїх мереж», – сказав пан Кудрицький.

За його словами, європейським мережевим компаніям потрібен час і гроші, щоб посилити деякі підстанції, встановити додаткові трансформатори або побудувати нові лінії електропередач.

«Ми думаємо, що 3500-4000 МВт-год потужності міждержавних з'єднань – це те, що ми можемо мати в горизонті п'яти років», – зазначив пан Кудрицький.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024