стрічка

На території РФ незаконно утримуються понад 400 українських жінок

24 Травня 2024, 21:30
Українські жінки 422
Українські жінки

У російській неволі знаходиться 403 українські жінки. Чимало з них – незаконно утримувані цивільні. Також є жінки, доля яких невідома з 2014 року, зниклі безвісти. 

На численні звернення із вимогою повернути поневолених жінок російська сторона відповідає мовчанкою та ігнорує всі звернення, – пише Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

За його даними, умови утримання українських жінок у російські неволі не відповідають Третій Женевській конвенції про поводження з військовополоненими. Звільнені з полону жінки твердять серед іншого про приниження, негуманні умови утримання, недостатнє харчування, неможливість отримати кваліфіковану медичну допомогу та зв'язатися з рідними. 

Координаційний штаб зазначає, що росіяни продовжують забороняти представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста доступ до місць утримання полонених та цивільних, яких у РФ та на ТОТ налічують понад 100. 

«Українська сторона не раз пропонувала росії звільнити жінок в першу чергу, натомість представники країни-агресорки займаються маніпуляціями, зокрема оприлюдненням різноманітних списків. Але за цим усім криється небажання продовжувати обміни», – йдеться у повідомленні.

Координаційний штаб заявляє, що жінки, так само як і важкопоранені, важкохворі згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути звільнені з полону або репатрійовані до нейтральних країн у першу чергу. Натомість офіційні представники Росії роблять вигляд, що не читали підписаних їхньою країною міжнародних угод і не збираються їх виконувати.

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024