стрічка

Ситуація в енергосистемі України 24 травня

24 Травня 2024, 11:28
Ситуація в енергосистемі 1455
Ситуація в енергосистемі

В Україні продовжують діяти обмеження електропостачання для споживачів; через обстріли на Харківщині та Донеччині залишалися без газу майже 4,9 тисячі абонентів.

Про стан української енергосистеми на 24 травня повідомляє Урядовий портал.

Генерація, передача, споживання

Минулої доби потреби споживачів покривали власна генерація, комерційний імпорт і аварійна допомога з енергосистем Румунії, Словаччини та Польщі. Також застосовували графіки погодинних відключень споживачів. Вони діють і 24 травня.

Енергетики нагадують: причина обмежень – значні пошкодження енергетичної інфраструктури після масованих російських атак. Тривають відновлювальні роботи.

З технологічних причин короткостроково припиняла генерацію одна із сонячних електростанцій на Дніпропетровщині. Станція відновила виробництво електроенергії.

У п'ятницю, 24 травня у нічні та ранкові години на запит України вже здійснювали аварійне постачання електроенергії з Румунії та Польщі. Залучення аварійної допомоги можливе і впродовж доби.

Стан мереж

У четвер, 23 травня з технічних причин відключалася повітряна лінія 750 кВ «Дніпровська», що є основною лінією живлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Станція залишалася заживленою від резервної лінії 330 кВ «Запорізька ТЕС – Феросплавна». Упродовж трьох годин українські енергетики ввели основну лінію в роботу.

На Харківщині через загорання обладнання на високовольтній підстанції знеструмлення зазнала місцева промисловість. Персонал підстанції ліквідував займання.

Також у Харківській області з технологічних причин вимикалась підстанція обленерго. У результаті були знеструмлені побутові споживачі. Усіх заживили.

Наслідки обстрілів

Унаслідок пошкоджень газових мереж було припинено газопостачання 4344 абонентів у Харківській та 528 споживачів – у Донецькій області. Тривають роботи.

Наслідки негоди

Через негоду на Сумщині знеструмлено близько 3,1 тисячі абонентів у 19 населених пунктах.

Ситуація на ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької атомної станції незначною мірою знизився і становить 15,29 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Імпорт/експорт

На поточну добу прогнозують імпорт електроенергії обсягом 15 315 МВт•год. Експорту не передбачають.

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024