стрічка

Ситуація в енергосистемі: стан мереж, знеструмлення через обстріли, стабілізаційні відключення

22 Травня 2024, 14:36
Лінія електропередач, фото ілюстративне 1732
Лінія електропередач, фото ілюстративне

Ситуація в українські енергосистемі залишається складною.

Про поточний стан інформує офіційний Урядовий портал.

Генерація, передача. споживання

Минулої доби потреби споживачів покривали власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем сусідніх країн.

Також 21 травня у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

У нічні години 22 травня на запит України вже здійснювали аварійне постачання електроенергії.

Також з 0:00 до 7:00 застосовували стабілізаційні графіки відключень споживачів. Їх застосування передбачають також у період із 18:00 до 24:00.

Відповідальне споживання

Аби зменшити тривалість відключень, Міністерство енергетики звертається до споживачів із проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання.

Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері із 17:00 до 22:00).

Промислових споживачів просять максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень і посилення стійкості енергосистеми.

Наслідки обстрілів

Уночі ворожі дрони атакували енергетичні об’єкти у Сумській області. Унаслідок цього зазнали знеструмлення орієнтовно 518 тисяч абонентів. На ранок більшість із них заживили. Також були порушення в електропостачанні побутових і промислових споживачів у сусідніх областях – Чернігівській та Харківській. Їх також заживили. Тривають відновлювальні роботи.

На Харківщині під час обстрілів аварійно вимикалося обладнання однієї з високовольтних підстанцій. Його включили в роботу. Також унаслідок обстрілів вимикалися дві повітряні лінії обленерго. Унаслідок цього без струму залишалися побутові споживачі. Їх заживили.

Стан мереж

У західному регіоні вимикалася високовольтна повітряна лінія. Її включили в роботу, причину відключення з'ясовують.

У Харківській області з технічних причин відключилися три повітряні лінії обленерго. Унаслідок цього зазнало знеструмлення обладнання високовольтної підстанції та підстанцій обленерго. Без електропостачання залишалися побутові, промислові споживачі та залізниця (були збої в русі потягів). Споживачів частково заживили, тривають відновлювальні роботи.

Надзвичайні ситуації

Сьогодні вранці залишилася без електроживлення одна із шахт на Донеччині. Під землею перебувало 25 працівників – їх вивели на поверхню.

Ситуація на Запорізькій АЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі атомної станції становить 15,30 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Імпорт/експорт

На поточну добу прогнозують імпорт електроенергії в обсязі 15 861 МВт•год. Експорту не передбачають.

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024