стрічка

Держбюро розслідувань викрило оборудки з генераторами для військових на понад 5 мільйонів гривень

22 Травня 2024, 13:53
ДБР викрило на махінаціях при закупівлі генераторів військових і підприємців 214
ДБР викрило на махінаціях при закупівлі генераторів військових і підприємців

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру військової частини та його заступнику, а також двом підприємцям. 

Як повідомляють у телеграм-каналі розслідувачів, вони встановили, що під час закупівлі дизельних генераторів на потреби Збройних Сил України зловмисники привласнили обладнання на понад п'ять мільйонів гривень.

Комерсанти, які спеціалізуються на продажі електрогенераторних установок, у 2022 році «домовилися» з заступником командира військової частини.  Він мав забезпечити перемогу підконтрольного ділкам товариства на закупівлю тисячі дизельних генераторів для потреб ЗСУ. Сума контракту становила майже 43 мільйони гривень.

Після укладення договору підприємці майже два місяці нічого не робили. Натомість скориставшись недбалістю командира військової частини, уклали додаткову угоду. За оновленими умовами, при збереженій загальній суми договору, зменшили на 133 одиниці кількість уже замовлених у Китаї генераторів.  Ці 133 генератори згодом ділки привласнили, а державний бюджет через це втратив понад 5 мільйонів гривень.

Досудове розслідування триває, здійснюють документування інших фактів протиправної діяльності вказаних осіб.

Готують клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою.

ДБР викрило на махінаціях при закупівлі генераторів військових і підприємців
ДБР викрило на махінаціях при закупівлі генераторів військових і підприємців

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024