стрічка

Роспроп поширює пропаганду через несправжні жалісливі фото українських військових

21 Травня 2024, 12:57
Роспроп поширює пропаганду через несправжні жалісливі фото українських військових 2402
Роспроп поширює пропаганду через несправжні жалісливі фото українських військових

У соціальних мережах маніпулятори активно поширюють жалісливі фото на військову тематику, згенеровані штучним інтелектом.  Майже завжди світлини супроводжує маніпулятивний текст типу «це фото набере менше реакцій, аніж якийсь голий артист».

Що з цими світлинами не так, з'ясовували фактчекери «Брехунця».

Одразу зазначимо, що картинки – досить хорошої якості, виглядають правдиво й людям, які не надто розуміються на штучному інтелекті, важко відрізнити їх від справжніх. Тому слід звертати увагу на дрібні деталі.

На одній зі світлин – військовий в окопі, який тримає на руках немовля. Обоє посміхаються. Однак у чоловіка з цієї картинки чомусь дві праві руки, а в дитини не вистачає половини вказівного пальця. Та й очі в цих людей виглядають досить штучно. Ще один нюанс – шеврон із незрозумілим прапором на рукаві. Так, кольори подібні до прапора України, однак форма зовсім інша. Немає жодних сумнівів, що цей кадр згенерував штучний інтелект.

На іншому знімку зображений військовий, що обіймає дівчинку. Дитина істерично плаче, а ззаду на голові в чоловіка видніється частина шолома. Окрім прапора України, на формі військового немає жодних розпізнавальних шевронів. 

Третя картинка, яку закликають підтримати маніпулятори в соцмережах – миловидна дівчина в пікселі за книгою та з собакою на руках. Що з цією фотографією не так? По перше, надто великий прапор на рукаві форми – справжні значно менших розмірів. До того ж забарвлення однострою надто подібне до російського.

Важливо зазначити, що на всіх цих картинках шеврон із прапором на формі військових розміщений так, аби його було добре видно користувачу. Мета цього «тренду» – емоційно вплинути на українців. Викликати у них жалість, співчуття до тих, хто перебуває у війську, навіяти думку, що війна не має сенсу. 

Такі ілюстрації – ні що інше, як частина російської пропаганди! Її ворог запускає свідомо, аби підірвати бойовий дух українців й у такий спосіб підірвати міць війська.

Варто додати, що поширюючи подібні картинки, «бо вони відображають сучасні реалії», користувачі підіграють ворогу! Адже кожна вподобайка, коментар чи поширення піднімає допис у рейтингу соціальних мереж і він стає видимим для більшої кількості користувачів.

Також наголошуємо: зустрічаючи подібний контент на просторах інтернету, варто не просто ігнорувати його, а залишати скарги, аби мережа їх блокувала.

 

 

Коментар
23/06/2024 Субота
22.06.2024