стрічка

Понад 25 зразків мінометів і гранатометів за два роки поповнили арсенал української армії

17 Травня 2024, 14:04
Фото ілюстративне 280
Фото ілюстративне

Україна успішно впроваджує у свої Збройні сили стрілецьку й артилерійську зброю власного й іноземного виробництва. 

Як повідомляє Міністерство оборони, у період із березня 2022 по квітень 2024 років прийняли на озброєння, кодифікували та допустили до експлуатації у Силах оборони України понад десять зразків мінометів різних калібрів українського й іноземного виробництва, зокрема компаній зі США, Польщі, Фінляндії та інших країн.

Також із лютого 2022-го кодифікували та прийняли на озброєння понад півтора десятка зразків ручних, автоматичних та підствольних гранатометів вітчизняного й іноземного виробництва.

Зокрема, нині в арсеналі української армії є гранатомети виробників із Німеччини, США, Швеції та інших країн. Серед нових засобів ближнього бою – п'ять гранатометів українського виробництва, які за своїми характеристиками не поступаються іноземним зразкам. 

Окрім того,  допустили до експлуатації більше десятка зразків боєприпасів до гранатометів, зокрема осколково-кумулятивні та осколкові.

Український оборонно-промисловий комплекс нарощує виробництво мінометних боєприпасів різних номенклатур, а також планує виробляти окремі зразки боєприпасів разом із західними компаніями. Так, німецький концерн Rheinmetall планує відкрити в Україні підприємство для виробництва систем ППО.

Кодифікація і подальший допуск зразка озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням йому номенклатурного номера НATO дозволяє закуповувати його за кошти з державного бюджету для підрозділів Сил оборони України.

Боєць-артилерист Сил ТрО
Боєць-артилерист Сил ТрО

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
23/06/2024 Субота
22.06.2024