стрічка

Дефіцит електроенергії, припинення газопостачання: ситуація в енергосистемі станом на 13 травня

13 Травня 2024, 11:15
Фото ілюстративне 1760
Фото ілюстративне

Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини

Про це повідомляє Міненерго.

Генерація, передача, споживання

Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

У південних регіонах для недопущення перевантаження обладнання однієї з високовольтних підстанцій оператор системи передачі у денні години обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ.

Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і у години вечірнього максимуму споживання електроенергії. Також через нестачу електроенергії у вечірні години можливі обмеження споживання для промислових споживачів.

Споживаймо відповідально

Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі, споживачів просять зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). 

Промисловість – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.

Харківській області внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено газопроводи та відключено від газопостачання 432 абоненти. На Донеччині через бойові дії припинено газопостачання 97 споживачам, у Сумській області – 21 споживачу.

Наслідки обстрілів, тероризм

Минулої доби у Харківській області внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено газопроводи та відключено від газопостачання 432 абоненти. На Донеччині через бойові дії припинено газопостачання 97 споживачам, у Сумській області – 21 споживачу.

Працівники поліції отримали інформацію про замінування одного з енергооб’єктів. Під час перевірки підозрілих предметів не виявлено.

Ситуація на ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі знизився і становить 15,34 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 19 484 МВт*год. Експорту не передбачається.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024