стрічка

В Україні створили штаб підготовки до наступного опалювального сезону

08 Травня 2024, 21:03
Відбулося перше засідання Штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/25 років 253
Відбулося перше засідання Штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/25 років

Кабінет міністрів 8 травня створив Штаб підготовки до наступного опалювального сезону: до його складу увійдуть представники ключових міністерств та відомств, народні депутати та представники громад.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, штаб координуватиме всі роботи з подолання наслідків російського енергетичного терору, модернізації та адаптації паливно-енергетичного комплексу до нових викликів.

Як повідомляє Урядовий портал, сьогодні, відбулося перше засідання Штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/25 років.

Під час засідання прем’єр-міністр акцентував на викликах, які стоять перед Штабом.

«Перший виклик — це масштаби руйнувань. Знищено або пошкоджено понад 800 об’єктів теплопостачання. Після масованих обстрілів Україна втратила до 8 ГВт енергогенерації. Є втрати також у розподільчих системах. Щоб відновити втрачене, потрібна колосальна сума – близько 1 млрд доларів. Це станом на сьогодні, бо, очевидно, удари триватимуть і сума збитків надалі зростатиме», — сказав очільник Уряду.

Другий виклик, за його словами, — це потреба в нарощенні допомоги від партнерів. Так, у Фонді підтримки енергетики України зібрано понад 410 мільйонів євро.

«Зараз стартує нова програма USAID для української енергетики вартістю 190 млн доларів. Нам потрібно подвоїти зусилля в залученні ресурсів. До енергетичного відновлення України має долучитися весь світ», — підкреслив Денис Шмигаль.

Третій виклик, який озвучив прем’єр-міністр, – фінансово-економічний стан підприємств енергетики й теплопостачання. Криза взаємних боргів, за його словами, є стримувальним фактором для відбудови та модернізації.

Як зауважив Глава Уряду, до наступного опалювального сезону стоїть надзвичайно складне завдання. Не просто відновити все, що підлягає відновленню. Але й розпочати структурну перебудову системи енергетики й теплопостачання.

Учасники засідання Штабу заслухали інформацію від профільних міністрів та керівників енергетичних підприємств щодо проходження попереднього опалювального сезону й підготовки до наступного.

За підсумками доповідей Прем’єр-міністр дав завдання Міненерго й Мінінфраструктури затвердити графіки ремонтів енергетичних об’єктів та кроків щодо посилення їхнього захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років.

Коментар
17/06/2024 Понеділок
17.06.2024