стрічка

Скерували до суду обвинувальний акт щодо екскомандира севастопольського «Беркуту»

03 Травня 2024, 14:36
Фото ілюстративне 1418
Фото ілюстративне

Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього командира РМОП «Беркут» УМВС України в м. Севастополі за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Як ідеться на сайті ДБР, після окупації Росією частини території України 2014 року, він зрадив присягу та був обраний сенатором. 4 жовтня 2022 на засіданні ради федерації федеральних зборів Росії у Москві чоловік голосував за прийняття до складу Росії окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Під його керівництвом підлеглі 18-20 лютого 2014 року застосували табельну вогнепальну зброю, спецзасоби та надмірне фізичне насильство до учасників мирної акції протесту на Майдані. Вони вчинили умисні вбивства та спричинили протестувальникам тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Після цих подій фігурант разом із підлеглими повернулися до Севастополя з привласненою вогнепальною зброєю. Надалі командир перейшов на бік ворога, забезпечував чергування з вогнепальною зброєю на блок-постах при в’їзді до АРК. Він перешкоджав виїзду законних представників державної влади та правоохоронних органів України, фактично встановивши кордон із материковою частиною держави, чим сприяв встановленню окупаційної влади, проведенню так званого референдуму та анексії півострова.

За «прислуговування» окупаційній владі чоловіка призначали на різні керівні посади у незаконно створених на тимчасово окупованій території АРК правоохоронних органах. Зокрема, командира ОМОН «Беркут» УМВС по м. Севастополю, начальника Управління росгвардії по м. Севастополь, заступник начальника ГУ росгвардії в Республіці Крим, депутата Севастопольської міської ради. У жовтні 2020 року його було обрано на посаду сенатора ради федерації федеральних зборів російської федерації від Севастополя.

За вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110 КК України, йому загрожує покарання у вигляді аж до довічного позбавлення волі.

Обвинуваченому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, до суду вже скерували справу командира та бійця львівського «Беркуту».

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
24/06/2024 Понеділок
24.06.2024