стрічка

Пенсіонери-ВПО отримуватимуть пенсію лише після проходження ідентифікації

02 Травня 2024, 14:56
Пенсіонери-ВПО мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року 1933
Пенсіонери-ВПО мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року

Пенсіонери, які мали статус внутрішньо переміщених осіб до початку повномасштабного вторгнення, мали до кінця березня пройти ідентифікацію, щоб і надалі отримувати пенсію.

Як повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ), до 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. 

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації завершився.

Тож пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію, можуть зробити це і зараз.

Після проходження ідентифікації пенсія буде виплачена за всі місяці, за які людина не отримувала її у звʼязку непроходженням ідентифікації.  

Якщо пенсіонер із числа ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію у квітні, – фінансування виплати буде поновлено у найближчий період, після надходження до Пенсійного фонду інформації про встановлення особи (якщо ідентифікація проведена не в Пенсійному фонді України). 

Протягом квітня Ощадбанк уже передав Пенсійному фонду додаткові переліки пенсіонерів, які пройшли ідентифікацію. Таким особам перерахування пенсій на банківські картки вже відновлено.

Додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України  із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації, не потрібно. 

У Пенсійному фонді нагадують, що для проходження ідентифікації можна обрати будь-який зручний спосіб:

  • особисто відвідати відділення АТ «Ощадбанк»  чи орган Пенсійного фонду України;
  • віддалено авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» (“Дія ID”) на вебпорталі електронних послуг ПФУ.  Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків чи Пенсійного фонду, перебуває на тимчасово окупованій території або віддає перевагу онлайн-інструментам; 
  • за допомогою відеоконференцзв’язку (подати заявку можна на веб-порталі електронних послуг ПФУ або через Контакт-центр Пенсійного фонду України за номерами: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71); 
  • у випадку перебування за кордоном – отримати в закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою вебпорталу Фонду чи поштою.

Нагадаємо, до кінця березня ідентифікацію пройшли майже 213 тисяч пенсіонерів.

Коментар