«День доньки» 25 квітня – що не так із цим «святом»
Попри загальнодоступність інформації, особливо якщо йдеться про журналістів, з року в рік мережею ширять лавину привітань із фейковими святами.
Так, день 25 квітня вперто називають «Міжнародним днем доньки». Минулого року фактчекери проєкту «Нота Єнота» з'ясували, що сліди цього «свята» губляться у російських медіа. Жодної згадки про таке свято у календарі пам'ятних дат ООН немає. Натомість там вказано 11 жовтня – як Міжнародний день дівчаток.
У світі насправді існує кілька дат, які можна умовно вважати «Днем доньки» – так, окрім 25 квітня, ми писали про 12 січня і розвінчували фейковість обох дат. При цьому автори вітань із цими «святами» досить вільно оперують означеннями «Всесвітній» та «Міжнародний», вочевидь не розрізняючи ці поняття і намагаючись маніпулювати та ще більше заплутати читачів. Так, умовно «міжнародним» можна вважати четвертий четвер вересня, коли в англомовних країнах відзначають «Національний день доньки». При цьому у США, приміром, його відзначають щороку 25 вересня.
Проте 25 квітня 2024 року є таки привід привітати доньок. Саме на четвертий четвер квітня припадає офіційний Міжнародний день дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях. Його мета – створити обізнаність про потребу в більшій кількості дівчат і жінок у секторі інформаційно-комунікаційних технологій.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром