стрічка

В Україні офіційно з'явилася професія «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб»

24 Квітня 2024, 14:19
Офіційно зареєстрували професію фахівця із супроводу ветеранів 1597
Офіційно зареєстрували професію фахівця із супроводу ветеранів

Відомості щодо професійного стандарту «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» внесли до Реєстру кваліфікацій. 

Про це повідомив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір, ідеться на сайті міністерства.  

Цей професійний стандарт розробили за ініціативи Мінветеранів із метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів і ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів – на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.

«Усі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок в рамах переходу від військової служби до цивільного життя, повинні знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу. Насамперед мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям в отриманні ними, зокрема, реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг», – зазначив Максим Кушнір.

Зокрема, фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз'яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.

Нагадаємо, у минулому році Мінветеранів ініціювало процедуру розроблення професійного стандарту за професією «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Це комплексний документ, що докладно описує трудові функції, ділянки роботи, а також різні рівні кваліфікації працівників.

Довідково: до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» професію «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» (код КП 2446.2) внесли в розділ «Професіонали», група «Професіонали в галузі соціального захисту населення».

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
29/05/2024 Середа
29.05.2024