стрічка

З 1 квітня автоматично відбувається перерахунок пенсій для пенсіонерів, що продовжують працювати

17 Квітня 2024, 12:45
Працюючим пенсіонерам з 1 квітня перераховують пенсію автоматично 1656
Працюючим пенсіонерам з 1 квітня перераховують пенсію автоматично

Відповідно до українського законодавства, з 1 квітня відбувається  автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, набутий в останні два роки.

У Міністерстві соціальної політики нагадують, що розмір пенсії залежить не тільки від розміру заробітної плати, а й від страхового стажу (тобто періоду, протягом якого людина сплачує Єдиний страховий внесок – ЄСВ). Оскільки з часом – якщо людина працює – страховий стаж у пенсіонера збільшується, то і розмір пенсії має також зростати. Тому 1 квітня пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати, перераховують. 

Розмір збільшення пенсії визначають для кожного пенсіонера індивідуально, залежно від тривалості страхового стажу і заробітної плати (доходу), з якої обчислюють пенсію. 

Особисто звертатися для проведення перерахунку нікуди не потрібно: він відбувається автоматично, за даними, які містить Державний реєстр застрахованих осіб.

Цьогоріч перерахунок пенсій з урахуванням збільшеного стажу відбувся для 654 тисяч працюючих пенсіонерів. Це близько 6,2% від їх загальної кількості (на 1 січня 2024 року в Україні нараховувалося 10,51 мільйона пенсіонерів). 

Звертаємо увагу, що виплата підвищених пенсій відбудеться у червні 2024 р. (з урахуванням підвищення за квітень та травень). Це пов'язано з тим, що перерахунок можливий після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату ЄСВ за 1 квартал. А такі звіти подаватимуть по травень. 

Нагадуємо, що для переважної більшості пенсіонерів – понад 10 мільйонів – 1 березня відбулась індексація пенсій, уже втретє за час повномасштабної війни.

Довідково: з 1 березня 2024 року 

  • мінімальну пенсію в Україні збільшили з 2 093 гривень до 2 361 гривні, 

  • максимальна – з 20 930 гривень до 23 610 гривень,

  • середній розмір склав 5 791 гривень (на 10,6% більше порівняно із березнем минулого року).

Нагадаємо: пенсіонери, які мали статус ВПО до початку повномасштабного вторгнення РОсії, до 31 березня мали пройти фізичну ідентифікацію, щоб і далі отримвути виплати.

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

 

Коментар
30/05/2024 Середа
29.05.2024