стрічка

Майже 213 тисяч пенсіонерів-переселенців пройшли ідентифікацію для подальшого отримання виплат

16 Квітня 2024, 18:27
Пройти ідентифікацію можна було особисто або онлайн 1439
Пройти ідентифікацію можна було особисто або онлайн

До 31 березня 2024 року пенсіонерам, які стали внутрішньо переміщеними особами до початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року, необхідно було подати заяву про проходження фізичної ідентифікації. 

Необхідність фізичної ідентифікації для отримувачів пенсій та соціальних виплат є загальноприйнятою міжнародною практикою та діє в Україні на постійній основі, йдеться на сайті Міністерства соціальної політики. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою і чи отримує виплату саме та особа, якій вони призначені. 

З початку карантину у зв‘язку з Covid-19 норму щодо проходження фізичної ідентифікації пенсіонерам, які стали ВПО до початку повномасштабного вторгнення Росії, не застосовували. Після завершення карантину, з 1 липня 2023 року ця вимога відновила свою дію.

Розуміючи, що під час війни частина українців не може фізично відвідати відділення банку  чи Пенсійного фонду, Уряд розширив інструменти фізичної ідентифікації. Вони дозволяють проходити її кількома способами: не тільки особисто відвідуючи відділення банку, а й віддалено. Крім того, держава самостійно перевіряла по наявних реєстрах, чи зареєстровані такі пенсіонери як ВПО на територіях, підконтрольних Уряду України наразі, і якщо так – це також зараховували як проходження ними фізичної ідентифікації.

Також Уряд дав тривалий перехідний період – 9 місяців (із 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року) для того, аби пенсіонери з числа ВПО, які отримали такий статус до 24 лютого 2022 року, мали достатньо часу для її проходження. 

31 березня завершився термін проходження фізичної ідентифікації, зокрема – термін прийняття заяв для її проходження. 

У результаті, після перевірки, було продовжено виплату пенсії для 212,8 тисячі осіб.

Зокрема, ідентифікацію пройшли:

  • особисто відвідавши відділення банків – понад 27 тисяч осіб;

  • за допомогою відеоконференції – 46 тисяч осіб;

  • у консульських установах за кордоном – 356 осіб;

  • через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України  – майже 73 тисячі осіб;

  • особисто відвідавши територіальні органи Пенсійного фонду України – 31,6 тисячі осіб.

Звертаємо увагу, що для фінансування виплати пенсій таким людям готують відповідні додаткові документи. Після їх опрацювання виплачують пенсію. Тож, якщо ви не отримали пенсію у свою дату, але пройшли ідентифікацію, вона обов'язково буде виплачена до кінця місяця.

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024