стрічка

Дітям загиблих добровольців з 1 квітня виплачують державну соціальну допомогу в підвищених розмірах

12 Квітня 2024, 20:45
З 1 квітня для дітей загиблих добровольців підвищили розмір соцдопомоги 1659
З 1 квітня для дітей загиблих добровольців підвищили розмір соцдопомоги

З 1 квітня для дітей загиблих добровольців підвищили розмір соцдопомоги.

Про це нагадує Міністерство соціальної політики України.

На початку повномасштабної війни, стаючи на захист країни, не всі добровольці були оформлені до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Дехто, на жаль, загинув, у декого – залишились родини із дітьми.

Донедавна – через правову неврегульованість – діти таких добровольців, отримували виплати нижчі, за виплати для дітей загиблих захисників та захисниць України.

Щоб забезпечити їм соціальну підтримку та справедливі виплати, у березні 2024 р. Уряд прийняв рішення  про збільшення розмірів адресної допомоги дітям загиблих захисників-добровольців, які не входили до складу ДФТГ. 

Відтепер вони отримуватимуть  державну соціальну допомогу підвищеного розміру.

З 1 квітня її розмір підвищено з 2361 грн до 7800 грн на одну неповнолітню дитину та до 6100 грн – на кожну, якщо в сім’ї двоє і більше дітей. Виплата у таких розмірах буде здійснюватися щомісячно. Підвищення відбулось автоматично, додатково звертатись нікуди не потрібно.

До речі, діти загиблих добровольців мають право на отримання пенсії у разі втрати годувальника, якщо загиблий тато чи мама мали необхідну кількість страхового стажу. Якщо ж страхового стажу на момент загибелі було недостатньо, дитині нараховується державна соціальна допомога.

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
29/05/2024 Середа
29.05.2024