Уряд дозволив вважати транспортні засоби для закладів охорони здоров’я за гуманітарну допомогу
Заклади охорони здоров’я комунальної та державної форм власності можуть отримувати транспортні засоби в якості гуманітарної допомоги з-за кордону для забезпечення медичного обслуговування населення.
Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів №953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» були схвалені на засіданні Уряду 9 квітня, йдеться на сайті Міністерства соцполітики.
Зокрема, передбачено, що гуманітарною допомогою за декларативним принципом визнаватимуть транспортні засоби, що їх завозять на митну територію України для подальшої передачі закладам охорони здоровʼя державної та комунальної форм власності.
Йдеться про чітко визначений перелік транспортний засіб, а саме:
-
легкові автомобілі з обʼємом двигуна не більш як 2 000 кубічних сантиметрів;
-
легкові автомобілі з обʼємом двигуна не більш як 4 200 кубічних сантиметрів для потреб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
-
автомобілі плагін-гібридні й електромобілі, вартість яких не перевищує 190 розмірів мінімальної заробітної плати (встановленої законом на 1 січня року, у якому їх ввеезено на митну територію України);
-
транспортні засоби спеціального та спеціалізованого призначення (крім таксі, автомобілів інкасації)..
Також у Мінсоцполітики нагадують, що з 1 квітня 2024 року ввезення гуманітарної допомоги до України можливе лише з використанням Автоматизованої системи гуманітарної допомоги https://good.gov.ua/.
«Таким чином, процес обліку, ввезення та розподілу гуманітарної допомоги повністю цифровізований, прозорий та підзвітний», – підсумовують у міністерстві.
Читайте ще: Україна отримала 30 автівок «швидкої» від закордонних партнерів.
Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром