стрічка

Диктатура Лукашенка втручається у систему освіти Білорусі

09 Квітня 2024, 13:28
Диктатура Лукашенка втручається у систему освіти Білорусі 713
Диктатура Лукашенка втручається у систему освіти Білорусі

Дедалі частіше білоруси стають свідками відвертого втручання диктатури Лукашенка в систему освіти. 

Одним із логічних висновків, які зробили спецслужби режиму, є те, що головним драйвером і основним мотором будь-яких акцій є молодь. Про це розповідає політичний оглядач Олександр Кравченко.

«Уже зараз ми бачимо активне втручання насамперед у сферу вищої освіти, де створюються так звані спеціальні комісії, мета яких – моніторинг і оцінка загального стану задоволеності режиму, щоб потенційно незгодних можна було задавити докорінно. Також відбувається моніторинг навчальних програм в університетах, які дедалі частіше піддаються переоцінці, оскільки пропаганда стає дедалі радикальнішою і ненависнішою», – зазначає експерт.

Він додає, що чиновники, які займаються шкільною освітою, вирішили піти ще далі. Відтепер білоруські школярі будуть широко навчатися управління дронами. До кінця 2024 року в Білорусі буде створено десять груп, у яких підлітків навчать основ управління безпілотниками. 

Таким чином влада має намір підготувати дітей до військової участі, привчаючи їх до управління дронами ще до досягнення призовного віку.

«Незважаючи на все це, спроби вливати військову пропаганду молодим білорусам не приносять очікуваного успіху, тому що молодь все одно цікавиться і шукає альтернативну точку зору. Як показує практика, тоталітарні режими рано чи пізно розвалюються, питання тільки ціни, яку треба буде заплатити, і часу, коли це станеться», – каже Кравченко.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024