єОселя: як працює державна програма доступної іпотеки
єОселя – простий шлях до власного житла. Замість відвідувань банків, заповнення безлічі паперових анкет і збирання різних довідок, тепер достатньо всього декілька кліків у додатку Дія.
Кабінет міністрів України розробив і розповсюдив інфографіку, яка дає відповіді на низк запитань стосовно отримання іпотеки за програмою єОселя.
Термін розтермінування за державною програмою становить до 20 років, перший внесок – від 20 відсотків.
Партнерами держави за програмою є сім банків: Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк, Глобус банк, Укрексімбанк, Sky bank, Sense bank.
При цьому позичальник має бути платоспроможим громадянином України, не бути учасником інших державних житлових програм, не перебувати у санкційних списках. Є також обмеження по площі нерухомості, яку позичальник має у власності. Так, верхню межу цієї норми визначили як 52,5 квадратного метра на особу та додатково 21 квадратний метр на кожного члена сім'ї.
Окреслили категорії, які можуть скористатися пільговими відсотковими ставками: 3% – військовослужбовці-контрактники, силовики, науковці, медики, педагоги; 7% – учасники бойових дій, ветерани війни та члени їхніх сімей, внутрішньо переміщені особи, сім'ї загиблих захисників і захисниць, люди, що отримали інвалідність унаслідок війни, люди, що не мають власної нерухомості.
Є певні вимоги також до житла, яке може бути об'єктом у програмі єОселя.
Детальніше про програму дивіться в інфографіці.
Читайте також: Уже майже 9000 українців скористалися з державної програми єОселя.
Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром