стрічка

За злочини на Майдані судитимуть колишнього начальника кримського «Беркуту»

04 Квітня 2024, 14:28
Судитимуть екскомандира кримського «Беркуту» 1038
Судитимуть екскомандира кримського «Беркуту»

Працівники Державного бюро розслідувань завершили розслідування кримінального провадження щодо колишнього заступника командира полку – начальника штабу Полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим. Його обвинувачують в організації застосування сили проти активістів Майдану.

Обвинувальний акт скеровано до суду, ідеться на сайті ДБР.

Встановлено, що у лютому 2014 року він організував незаконне злочинне перешкоджання проведенню зборів та мітингів у Маріїнському парку у Києві. Його підлеглі застосували до мітингувальників надмірну фізичну силу та спецзасоби, що призвело до заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості 117-ти учасникам акцій протесту у центральній частині столиці.

Колишнього правоохоронця обвинувачують серед іншого в організації незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою на виконання явно злочинного наказу, за попередньою змовою групою осіб, із застосуванням фізичного насильства (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України).

У зв’язку із переховуванням обвинуваченого від органу досудового розслідування на тимчасово окупованій території України та на території Росії, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошенням у міжнародний розшук щодо нього здійснювали спеціальне досудове розслідування.

Процесуальне керівництво здійснював Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, 21 березня 2023 року Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому командиру полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України в АР Крим.

Після захоплення півострова він обійняв посаду командира так званого російського спеціального загону швидкого реагування «СОБР».

Чиатйте також: У справі Майдану засудили п'ятьох «беркутівців».

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024