стрічка

На Волині, Рівненщині та Одещині стартує проєкт «Активна молодь – сильна громада»

06 Березня 2024, 16:50
На Волині, Рівненщині та Одещині  стартує проєкт «Активна молодь – сильна громада» 569
На Волині, Рівненщині та Одещині стартує проєкт «Активна молодь – сильна громада»

У тридцяти громадах Волинської, Рівненської, Одеської областей розпочинає працювати проєкт «Активна молодь – сильна громада», який має на меті створити активні та впливові молодіжні ради.

Про це журналістці Район.in.ua розповіли організатори.

Під час його реалізації планують підвищити рівень практичних знань і навичок членів молодіжних рад для ефективної і впливової участі у місцевих справах та процесах прийняття рішень.

«Проєкт реалізує ГО «Центр політичних студій» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Він спрямований на підтримку молодіжних рад, аби вони стали спроможними, активними та впливовими у місцевих справах.  Також стали мережею формальних груп, яка заповнює комунікаційну прогалину між органами місцевого самоврядування та місцевою молоддю та допомагає громадам у впровадженні демократичних змін, соціально-економічному розвитку та подоланні наслідків війни, що триває», – розповів експерт проєкту у Волинській області Павло Медина.

У кожній громаді планують залучити у проєкті приблизно 20 учасників, які стануть або є членами місцевих молодіжних рад.

У Волинській області проєкт працюватиме у Нововолинській, Зимнівській, Литовезькій, Локачинській, Боратинській, Шацькій, Любешівській, Ратнівській, Вишнівській, Доросинівській громадах.

У Рівненській області участь візьмуть: Березнівська, Клесівська, Білокриницька, Рокитнівська, Бабинська, Радивилівська, Козинська, Костопільська, Здовбицька, Сарненська громади.

На Одещині до проєкту приєднаються: Саф’янівська, Арцизька, Кодимська, Нерубайська, Доброславська, Красносільська, Білгород-Дністровська, Визирська, Болградська, Розквітівська громади.

У межах проєктної діяльності планують створити молодіжні ради в громадах, де їх іще немає, а наявні молодіжні ради відновляться та стануть більш активними, впливовими й ефективними. Також будуть докладені зусилля для популяризації та підтримки молодіжних рад серед зацікавлених сторін місцевого самоврядування та місцевих мешканців у громадах-партнерках.

Проєкт спрямований на підтримку молодіжних рад, щоби вони стали спроможними, активними та впливовими у місцевих справах, стали мережею формальних груп, яка заповнює комунікаційну прогалину між органами місцевого самоврядування і місцевою молоддю та допомагає громадам у впровадженні демократичних змін, соціально-економічному розвитку та подоланні наслідків війни, що триває.

«Громада залучена на всіх етапах реалізації та підтримки молодіжних команд на місцях. Вона отримає навчену молодіжну раду, яка буде або новоствореною, або оновленою. Також отримає супровід у створенні нею нормативно правових актів для якісно роботи в громаді», – розповідає Павло Медина.

Проєкт триватиме до кінця 2024 року. На учасників чекає «Школа Молодіжної ради», котра передбачає чотири навчальні одноденні модулі, а ще багато цікавих нетворкінгових активностей, робота з експертами та фінальний форум, де всі матимуть змогу поділитися досягненнями. Незабаром організатори  оголосять про старт реєстрації учасників.

                

 

 

          

Коментар