стрічка

Запорізька АЕС вже три дні залишається на одній лінії живлення: ситуація в енергосистемі станом на 24 лютого

24 Лютого 2024, 12:20
Енергосистема 247
Енергосистема

Через російські обстріли Запорізька атомна електростанція залишається на одній лінії живлення вже три дні - з 21 лютого

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Уночі обстрілу зазнав Херсон, внаслідок чого відключилась ПЛ-150 кВ. Знеструмлено підстанцію - без світла залишилися близько 9,5 тисячі споживачів. 

Через попередні обстріли та недостатні безпекові умови роботи для енергетиків залишається знеструмленою лінія 330 кВ, яка живила Запорізьку АЕС. Станція - на одній лінії живлення. 

На Донеччині внаслідок бойових дій знеструмлені 2,4 тисячі споживачів у 5 населених пунктах. Всього в області без електропостачання залишається 75 населених пунктів - близько 42 тисячі точок обліку.  

У Запорізькій області за добу відновлено електропостачання майже трьом тисячам родин. Внаслідок бойових дій залишаються без енергопостачання 50 населених пунктів - понад 3,7 тисячі споживачів.

Унаслідок артилерійських обстрілів у Сумській області знеструмлені 400 споживачів у 2 населених пунктах. Всього через бойові дії в області без електропостачання понад 2,6 тисячі точок обліку у 57 населених пунктах.  

На Харківщині енергетики повторно підключили 752 споживачі у прифронтових регіонах, які знеструмлювались внаслідок бойових дій. Наразі триває огляд пошкоджених мереж у трьох населених пунктах після нічних обстрілів. Усього в області через бойові дії без світла 15,5 тисячі точок обліку у 64 населених пунктах.  

Внаслідок нічних обстрілів Херсонщини знеструмлені 9,5 тисячі споживачів, усього в Херсоні без електроенергії залишається близько 12,6 тисячі абонентів. В області без напруги - 45 населених пунктів – 25,8 тисячі точок обліку. 

На Чернігівщині через бойові дії залишаються знеструмленими понад 1,1 тисячі споживачів у 18 населених пунктах.

Знеструмлення через негоду й технологічні порушення

У Львові з підозрою на отруєння чадним газом у приватному будинку виявлено непритомними двох жінок, одна з них загинула. Обстеженням установлено, що в димовому каналі котла і в вентиляційному каналі немає тяги, сигналізатора загазованості також немає.  

На Київщині внаслідок технологічних порушень від газопостачання відключено 16 споживачів у Вишгородському районі.

У Дніпропетровській області через технічні причини припинено електропостачання 84 споживачам. Відновлено постачання газу 16 абонентам, які були відключені напередодні через бойові дії. 

Споживання та генерація

Станом на 24 лютого дефіциту електроенергії в енергосистемі не фіксується.

Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії. 

У короткостроковий ремонт вийшов корпус ТЕС, водночас після ремонту в роботу повернуто блок теплоелектростанції.

У резерві 13 генеруючих одиниць ТЕС, які будуть задіяні у разі потреби.  

Імпорт та експорт

На суботу заплановано імпорт електроенергії - 320 МВт-год.

Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини – до 2440 МВт-год.

Коментар
21/04/2024 Субота
20.04.2024