стрічка

У Нацгвардії дозволили служити іноземцям: Зеленський підписав указ

22 Лютого 2024, 11:43
Фото ілюстративне 494
Фото ілюстративне

Президент Володимир Зеленський підписав указ, відповідно до якого іноземці та особи без громадянства зможуть служити у лавах Національної гвардії України.

В опублікованому на сайті президента документі наголошується, що іноземці, які на законних підставах перебувають на території України, раніше не судимі та відповідають вимогам проходження військової служби, визначеним Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», можуть бути прийняті у добровільному порядку (за контрактом) на військову службу до Національної гвардії України.

Вони можуть служити в армії за контрактом як на рядових посадах, так і на посадах сержантського та старшинського складу.

Отже, іноземцям, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання або безпосередньо до військової частини, в якій хочуть служити.

Жінки із числа іноземців можуть бути прийняті на військову службу за контрактом за наявності вакантних військових посад, які можуть бути заміщені військовослужбовцями-жінками. Перелік військових посад, які можуть бути заміщені військовослужбовцями-жінками, визначається Міністерством внутрішніх справ.

Іноземці, які приймаються на військову службу, проходять обов’язковий медичний огляд військово-лікарською комісією в закладі охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України, професійно-психологічний відбір та здають визначені МВС нормативи з фізичної підготовки.

Для прийнятих на військову службу іноземців встановлюється випробувальний строк два місяці. Контракти з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу, будуть укладатися строком на 3 роки, а з сержантським і старшинським складом – строком від 3 до 5 років.

Коментар
15/11/2025 Субота
15.11.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром