стрічка

Як зберегти здоров'я очей: що варто знати

30 Січня 2024, 11:00
Як зберегти здоров'я очей: що варто знати РЕКЛАМА 148
Як зберегти здоров'я очей: що варто знати

Необхідно берегти зір. Саме завдяки йому людина бачить багатогранність всесвіту та насолоджується яскравими барвами. Насправді це не займе у вас багато часу, але допоможе захистити очі від проблем.

Що потрібно для здоров’я очей

Слід підкреслити, що деякі рекомендації сприяють уникненню оперативного втручання для корекції зору, однак доводиться стежити за загальним станом і звернутися заздалегідь до фахівця, якщо виникне проблема. Для поліпшення стану та зупинення розвитку незначних захворювань, зняття напруги чи втоми можна виконувати такі прості вправи:

  • Розтягнення м'язів. Повільно рухайте очима вгору-вниз, ліворуч-праворуч та по діагоналі. Повторіть кілька разів.
  • Фокусування. Спробуйте зафіксувати погляд на об'єктах різної відстані. Наприклад, дивіться на предмет, що знаходиться близько до вас, потім перемикайтеся на далекий кут кімнати.
  • Масаж. Ніжними круговими маніпуляціями пальців переміщайтеся в горизонтальному напрямку від одного краю лоба до іншого.
  • Відключення. Зробіть долоні плоскими та прикрийте ними повіки, не натискайте. Розслабте очі, залишайте їх в повній темряві. Це допомагає знизити напруження.

Завжди потрібно пам'ятати, що вправи не замінюють професійної офтальмологічної консультації. Якщо ви маєте проблеми, і вам необхідна лазерна корекція очей у Чернівцях чи лікування, рекомендується сходити до фахівця.

Ознаки, що слід звернутися до лікаря

Людям завжди ніколи піклуватися про власне здоров’я, але настає час, коли затягувати візит до професіонала не треба, позаяк затримка може нашкодити та взагалі призвести до втрати зору. Симптоми, що свідчать про потребу перевірки, такі:

  • Постійне підвищення втоми. Коли ви легко заморюєтесь, незалежно від активності.
  • Значне погіршення зору. Навіть після короткого навантаження все навколо стає розмитим.
  • Болісні відчуття. У разі напруження виникає печіння чи спостерігається запалення, червоність, свербіння. Це може бути ознакою інфекції, яку потрібно перевірити.
  • Поява так званих пливучих точок і світлових спалахів. Темні плями перед вашими очима — це проблеми з сітківкою.
  • Сприйняття кольору. Наприклад, труднощі з розрізненням відтінків, чого не було раніше.

Це лише загальні ознаки, але своєчасне визначення хвороби допоможе не тільки позбавитися захворювання чи поліпшити стан, а й заздалегідь виявити більш серйозні недуги на ранній стадії. Тому піклуйтеся про себе, краще за вас це ніхто не зробить.

 

Коментар
25/05/2024 П'ятниця
24.05.2024