стрічка

У Міністерстві оборони виявили порушень на понад 10 мільярдів гривень

09 Січня 2024, 12:14
У Міністерстві оборони виявили порушень на понад 10 мільярдів гривень 3684
У Міністерстві оборони виявили порушень на понад 10 мільярдів гривень

Запрацював внутрішній аудит та генеральна інспекція Міноборони. За останні 4 місяці виявили порушень, які були вчинені раніше, на понад 10 мільярдів гривень.

Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

За його словами, на всі випадки реагують жорстко. Наприклад, в грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн.

Умєров зазначив, що подібні новини ще будуть.

«Водночас працюємо над тим, щоб вирішити проблему системно: впроваджуємо нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО. Перебудовуємо закупівельні механізми так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ. Відтепер Міноборони встановлює правила гри, формує політику, контролює торги», – написав міністр оборони.
Закупівлі здійснюють дві спеціальні агенції. Нещодавно презентували роботу першої – «‎Державного оператора тилу», який буде закуповувати тилове майно, зокрема їжу, одяг, пальне.
«Кадрово перезавантажуємо «‎Агенцію оборонних закупівель», яка спеціалізується на закупівлі зброї. Вже є конкретні результати. За чотири місяці вдалося зекономити за всіма тиловими закупівлями приблизно 3,5 млрд грн. Це орієнтовно 20% від запланованої суми на закупівлі», – уточнив Умєров.
Крім цього, вперше Міноборони придбало 50 тисяч комплектів жіночої форми, 100 тисяч електричних грілок, 15 тисяч активних навушників. З постачальником навушників провели переговори щодо зниження ціни – додаткова економія державних коштів 11,7 млн грн.
Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
15.04.2024