стрічка

Україна встановила компанію-виробника «Шахедів», якими росіяни атакують Україну

10 Грудня 2023, 07:47
Шахеди 365
Шахеди

Експертиза встановила, що ударні безпілотники типу «Shahed-131\136», якими Росія обстрілює Україну з вересня 2022-го, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора з посиланням на експертизи у відповідь на запит «Суспільного».

«Отримано висновки експертних досліджень, згідно з якими БПЛА з маркуванням «Герань-2» ідентифіковано як БПЛА камікадзе типу «Shahed-136». Інший вилучений зразок під назвою «Герань-1» ідентифіковано як ударний БПЛА камікадзе «Shahed-131». Розробником та виробником вказаних БПЛА є компанія Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) Ісламської Республіки Іран», – йдеться в листі.

Водночас в листі немає висновків щодо ударних безпілотників інших типів, ймовірно, «Mohajer-6», «Італмас» («Герань-3») та інших.

«Після проведення експертиз можна буде отримати відомості про застосування нових типів безпілотників, у тому числі «Італмас», чи інших. Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває», – вказано у листі.

 

Зазначається, що це перші дані правоохоронних органів, що можуть свідчити про причетність Ірану до виробництва БПЛА. У січні цього року в департаменті протидії злочинів в умовах збройного конфлікту ОГП «Суспільному» повідомляли, що не можуть визначити країну походження безпілотників, шляхи постачання, місце виготовлення та інші подробиці, однак намагатимуться це встановити.

На запитання щодо закордонних компонентів, які виявляють у дронах, прокуратура вказала, що надіслала відповідні запити до низки країн.

«До 9 країн світу направлено запити про міжнародну правову допомогу з метою встановлення шляхів постачання комплектуючих деталей БПЛА подвійного призначення до Ісламської республіки Іран та рф», – пояснили в ОГП.

Коментар
26/02/2024 Неділя
25.02.2024