стрічка

Окупанти розстріляли українських військовополонених на Авдіївському напрямку

03 Грудня 2023, 11:44
Окупанти розстріляли українських військовополонених на Авдіївському напрямку 2889
Окупанти розстріляли українських військовополонених на Авдіївському напрямку

Російські терористи вчергове порушують звичаї та правила війни. Біля Степового вони розстріляли двох українських солдат, які здавалися в полон.

Про це повідомили аналітики Deepstate.

Ворог зайшов на позиції 45-го ОСБ. Під час зачистки окупанти наткнулися на бліндаж, в якому сиділи українські військові. Вони були вимушені здаватися через нестачу БК. Відразу як вийшов другий боєць, терористи розстріляли обох. 

«Більше полонених не буде», – відреагував військовий з підрозділу вбитих хлопців Олександр Колим.

Страту українських воїнів прокоментувало й управління стратегічних комунікацій ЗСУ. Там підтвердили інформацію та повідомили, що подібні злочини не мають строку давності і всі докази будуть передані в міжнародні інституції.

 

У відповідь на вбивство військових ЗСУ зробив заяву і омбудсман Дмитро Лубінець.

«Світ не має потурати таким злочинам. Тому, як Омбудсман України, з цього проводу звернуся до: по-перше, Міжнародного комітету Червоного Хреста, мандат якого передбачає фіксацію злочинів щодо військовополонених. А на відео чітко видно, що українські військові виконують необхідні кроки, які показують, що вони здаються у полон! Воїни були обеззброєнні, а їхні руки – піднятими до гори. Вони не несли жодної загрози! Російська сторона мала взяти їх у полон та надати статус військовополонених.

По-друге, до Організації Обʼєднаних Націй, щоб постійна моніторингова місія ООН фіксувала цей факт, як ще один яскравий приклад порушення норм міжнародного гуманітарного права Росією», – написав Лубінець.

Коментар
26/02/2024 Неділя
25.02.2024