стрічка

Україна зібрала докази близько 109 тисяч російських воєнних злочинів

19 Листопада 2023, 10:03
Андрій Костін 1070
Андрій Костін

За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, український уряд зібрав докази близько 109 тисяч воєнних злочинів Росії, включаючи фізичні та кібератаки. 

Про це Костін повідомив POLITICO  в кулуарах Міжнародного безпекового форуму в Галіфаксі.

Він також розповів, що ідентифіковано понад 400 підозрюваних у скоєнні цих злочинів. Близько 300 з них уже висунуті звинувачення, а 66 —  засуджені.

 

«Широкий спектр, великий масштаб цих інцидентів і воєнних злочинів вимагає багато роботи і багато нових підходів. Ми зобов'язуємося документувати і притягувати до відповідальності за кожен інцидент, тому що кожен випадок воєнних злочинів має свої жертви», — сказав Костін.

Київ збирає докази воєнних злочинів з початку повномасштабного вторгнення минулого року, щоб представити їх у Міжнародному кримінальному суді.

Переважна більшість звинувачень, що розглядаються, вважаються злочинами проти людяності, такими як масові розстріли українців у Бучі в 2022 році.

Цифри, які назвав Костін, також включають 265 розслідувань екологічних злочинів, таких як руйнування Каховської ГЕС.

Чотири справи також відкриті за звинуваченнями у злочинах, пов'язаних з кібервійною.

Костін сказав, що внесення кіберзлочинів та екологічних злочинів до доказової бази МКС є новою ініціативою України під час цієї війни.

Він також визнав, що засудження російських громадян, які можуть перебувати за межами України або уникати затримання, є складним завданням, хоча зазначив, що деякі з них уже були притягнуті до відповідальності.

 

«Більша частина — це російські воєнні злочинці, яким ми висуваємо звинувачення і яких ми судимо заочно. Це досить тривалий процес, тому що він вимагає більше процесуальних дій. При цьому всі вони отримують захист, наша позиція полягає в тому, щоб забезпечити справедливий суд для всіх, включаючи російських воєнних злочинців», — заявив Костін. 

Коментар
06/12/2023 Вівторок
05.12.2023