стрічка

На Волині поширили фейкову «пам’ятку» для батьків від імені гуманітарної організації

29 Вересня 2023, 12:22
На Волині поширили фейкову «пам’ятку» для батьків від імені гуманітарної організації ФАКТЧЕК 1724
На Волині поширили фейкову «пам’ятку» для батьків від імені гуманітарної організації

Останніми днями у волинському сегменті Facebook почали масово таргетувати на користувачів листівку з порадами, як «не допустити викрадення дитини на органи».

Однак, як дізналися фактчекери проєкту Брехунець, – це ФЕЙК, спрямований на поширення паніки серед українців, які мають дітей.

Чому це фейк та чим він небезпечний – далі у матеріалі.

ФЕЙК

У соцмережі запустили рекламу з пам’яткою  «Як не допустити викрадення дитини на органи» начебто від організації Save The Children. Інформацію поширили зі сторінки, яка нібито позиціонує себе як онлайн-магазин. А створена вона недавно – 20 вересня. Має нуль позначок «подобається» та нуль користувачів, але вже запускає рекламу. Інформація про сторінку – відсутня, що насторожує.

На листівці бачимо логотип Save the Children – міжнародної гуманітарної організації. Картинка зроблена у яскравих кольорах, щоб привертати увагу. Серед «порад» бачимо таке: «Відмовтеся від відвідування приватних клінік», «Придбайте GPS-трекер» тощо.

Скрін Анатолія Матвіюка
Скрін Анатолія Матвіюка

СПРОСТУВАННЯ

Листівка, яку рекламують в Facebook від імені організації Save The Children – ФЕЙКОВА. Про це ми дізналися в самій організації. У коментарі «Брехунцю» там повідомили, що «не мають з цією рекламою нічого спільного, і не розділяють тих повідомлень, які в ній вказані».

«Останнім часом ми помітили чимало підозрілої активності навколо нашої сторінки. Ми намагаємося відслідковувати її та блокувати. Однак у цьому випадку, акаунт, який поширює цю рекламу, заблокував нашу офіційну сторінку, тож ми не можемо навіть формально на неї поскаржитись. Тож ми знаходимо інші способи, як це зробити: через партнерів і колег з глобального офісу.

Закликаємо усіх довіряти тільки тій інформації, яка з’являється на наших офіційних сторінках: Facebook, Instagram,  Twitter», – повідомили нам у Save The Children in Ukraine.

ВИСНОВОК

Подібні дописи, які рекламують у Facebook з початку повномасштабного вторгнення росії до України – не рідкість. Здебільшого вони спрямовані на дискредитацію. У цьому випадку – конкретної організації. Проте раніше ми спростовували й інформацію, яку таргетували на волинських користувачів соцмережі, яка була покликана дискредитувати відносини України та Польщі.

Також ми спростовували дописи, які розповідали про «нестерпне життя» в Україні. Не важко здогадатися, звідки «ростуть ноги» у цієї пропаганди – країна-агресорка росія постійно використовує соцмережі для поширення своїх ворожих наративів.

Радимо читачам не ставити вподобайку під такими повідомленнями, щоб бачити подібного менше, і скаржитись на підозрілу інформацію у Facebook.

***

Стаття підготовлена у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського супільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю «Район.in.ua»  і не обов`язково відображає позицію Європейського Союзу»

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024