стрічка

На Рівненщині удвічі зросла кількість охочих всиновити дитину

19 Вересня 2023, 11:17
На Рівненщині удвічі зросла кількість охочих всиновити дитину 636
На Рівненщині удвічі зросла кількість охочих всиновити дитину

На Рівненщині – 42 кандидати в усиновителі. Це удвічі більше, аніж торік. Фахівці пояснюють збільшення бажаючих всиновити дитину наслідками повномасштабного вторгнення рф, адже внаслідок бойових дій все більше діток залишаються без батьків.

Про це повідомили у Рівненській ОДА.

 «У Рівненській області 1657 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них підлягає усиновленню – 255 неповнолітніх. Цього року вже 12 діток знайшли собі нових батьків», - повідомила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Вона повідомила, що нині заявку на усиновлення можна подати не лише у паперовому вигляді, а й онлайн на порталі «Дія». 

Процес усиновлення на початку повномаштабного вторгнення був призупинений. Такі процеси були спрямовані, перш за все, на безпеку дітей, розповів завідувач сектору здійснення державного контролю за дотриманням прав дітей Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Сергій Панасюк.

«Але нині процедура усиновлення відновлена. Багато людей до повномаштабного вторгнення взагалі не розглядали можливість стати усиновителем або опікуном дитини, якій потрібно бути розміщеній у сім’ї. Проте зараз збільшується кількість кандидатів в усиновителі», - додав Сергій Панасюк. 

Згідно з Сімейним кодексом всиновити можна дитину, в якої батьки: померли, дали згоду на всиновлення, їх позбавлено батьківських прав. Така дитина перебуває на державному обліку та дані про неї вносяться в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти». Усиновити можна дитину віком від двох місяців до 18 років. 

 

Отже, усиновити дитину мають право: 

-    громадяни України, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі та проживають на підконтрольній Україні території;

-    внутрішньо переміщені особи, котрі стоять на відповідному обліку за місцем свого тимчасового проживання.

 

Якщо ВПО вже перебувають на такому обліку, то можна звернутись до служби у справах дітей ОВА за місцем тимчасового переміщення для ознайомлення з інформацією про дітей.

Для цього потрібно надати пакет документів та висновок про можливість бути усиновлювачами. 

У серпні цього року в Україні запрацював Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей-сиріт. Його створено з ініціативи Президента Володимира Зеленського та його дружини за підтримки Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн. Центр був створений для координації між центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, членами громадянського суспільства. Діяльність Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей відбувається за підтримки Європейського Союзу й Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Коментар
21/09/2023 Четвер
21.09.2023