стрічка

128 Закарпатська гірсько-штурмова бригада понад сто років на сторожі спокою України

12 Липня 2023, 14:05
128 Закарпатська гірсько-штурмова бригада понад сто років на сторожі спокою України 728
128 Закарпатська гірсько-штурмова бригада понад сто років на сторожі спокою України

128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада 12 липня відзначає 101 річницю від дня створення. 12 липня 1922 року вважають офіційною датою заснування 128-ї Закарпатської бригади.

Про це повідомили на сторінці бригади у фейсбуці.

Бригада була створена після переформування 128-ї механізованої дивізії, що вела свою історію від 128-ї гвардійської мотострілецької дивізії колишньої Радянської армії. Дивізія посідала провідні місця серед інших з'єднань ЗС України за рівнем бойової, виховної та фізичної підготовки.

19 січня 1992 року особовий склад 128-ї дивізії склав присягу на вірність українському народу. Після реформування армій на корпуси дивізія стала складовою 38-го армійського корпусу ЗСУ.

З 1 грудня 2004 року гвардійську мотострілецьку дивізію було переформовано в 128-у окрему механізовану бригаду зі збереженням усіх почесних найменувань і нагород.

Від початку російсько-української війни, у перші місяці проведення АТО, військовослужбовці Закарпатського легіону брали участь в боях за Луганський аеропорт, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ. Згодом брали участь у боях за Дебальцево, проте, попри всі зусилля, бригада змушена була залишити Дебальцівський плацдарм з мінімальними втратами, не давши себе оточити.

Після тих важких боїв бригада виконувала завдання на Донецькому напрямку (село Піски), на Горлівському напрямку (місто Торецьк та його околиці, зокрема – Зайцево, де між позиціями наших захисників та російських окупантів були кілька десятків метрів, а бойові зіткнення майже не припинялися), на Докучаєвському напрямку.

«Унікальності бригаді додає її мультинаціональність та культурність. З першими хвилями мобілізації ряди бойових підрозділів почали заповнювати жителі області, серед яких багато етнічних угорців, румунів, словаків та й закарпатський діалект для людини, яка не звикла до нього, може здатися іноземною мовою», – пишуть на сайті бригади.

З самого початку повномаштабного вторгнення Російської Федерації в Україну бригада воює теж лише на найважливіших і найважчих рубежах. Воїни 128-ї бригади брали участь у звільненні Херсонської області від російських окупантів, продовжують воювати на південно-східному напрямку, де постійно тривають важкі бої.

 

Коментар
23/06/2024 Субота
22.06.2024